Шалке II запраща Падерборн II още по-дълбоко в блатото на изпадащите

Падерборн II затъна още по-дълбоко в битката за изпадане в Регионална лига Запад. СК загубиха категорично от Шалке 04.

ФК Шалке 04 II постигна домакинска победа с 3:0 (1:0) срещу СК Падерборн II на старта на 26-ия ден от Регионална лига Запад и запрати гостите по-дълбоко в битката за изпадане.

Първоначално тимът от Гелзенкирхен владееше повече топката и доминираше в мача, докато Падерборн изглеждаше сравнително безидеен и не успяваше да развие играта си в атака.

Резултатът 1:0 след 26 минути бе логичното следствие от това. Кралскосините разиграха отляво, Падерборн не успя да изчисти добре топката и Тим Шмид нямаше проблеми да вкара топката в десния ъгъл от осем метра.

Картината остана същата и след гола, а още по-лошото е, че гостите сами си усложниха живота. Стражът Шулц се забави твърде дълго след пас назад и стреля към своя противник – но топката отиде към ъгловия флаг.

Треньорът на ШКП Денис Шмит реагира на слабото полувреме, като направи три промени. Преди да бъдат обявени промените, съдията вече беше посочил бялата точка: дузпа за Шалке. Нелсън Амадин реализира уверено (47′).

Падерборн се опитваше да влезе в играта с игрови решения, но продължаваше да губи топката. Без последствия, тъй като Шалке не успя да се възползва от това.

Накрая, четвърт час преди края, решението бе взето: Влезлият като резерва Келси Анинкора-Майзел стреля от над 20 метра и с глава направи резултата 3:0 (74′). Малко след това все пак имаше възможност за изравняване в другия край. След дълго вкарване топката се изплъзна на Ото, който за малко не уцели вратата (81′).

Шалке II се изкачи на девето място в Регионалната лига. Въздухът става все по-тънък за СК Падерборн, който вече е на два мача и само на шест точки от местата, даващи право на изпадане