Шалке II празнува гръмка победа – и завършва сезона пред RWO

Отборът от регионалната лига FC Schalke 04 II завърши сезона с разгромна победа над Rot Weiss Ahlen. Резултатът беше 4:0 след 90 минути.

В четвъртък вечерта на Паркщадион в Гелзенкирхен започна 34-ият и последен мач от регионалната лига между FC Schalke 04 II и Rot Weiss Ahlen.

Докато Шалке искаше да остане непобеден за девети пореден път, долнопробният тим от Ален се надяваше на три точки, за да предаде поне червения фенер на Вегберг-Бек до събота. Този план обаче не се осъществи: миньорите се оказаха твърде голям размер за изпадналия отбор и спечелиха с 4:0 (2:0).

Мачът започна по-късно от очакваното: Заради гръмотевична буря началото бе отложено с повече от 30 минути, а топката се разпиля чак в 19:04 ч. Това обаче не направи впечатление на Шалке и те започнаха ударно. Маруан Балук удари напречната греда само след девет минути, а Келси Майзел се справи по-добре две минути по-късно, като с прецизен удар изведе S04 напред.

След това Мейсел вкара личния си гол малко преди почивката, за да направи резултата 2:0 (44′) срещу безобидните гости от Ален

През второто полувреме

Schalke добави и още два гола. Джими Капарос (51) направи 3:0, а малко преди края на мача резервата Акбар Чаджобо, едва във второто си участие за сезона, оформи крайното 4:0 (88). Това беше и крайният резултат.

Сега двата отбора се отправят към лятната пауза: Шалке изигра силен кръг, спечели 51 точки и ще завърши сезона на пето място, пред Ро-Вайс Оберхаузен. Ален, от друга страна, ще трябва да планира предстоящия сезон в Оберлига Вестфален.