Шампионска лига: Пет гола срещу Пилзен и най-добър рекорд на Байерн

Третият ден от Шампионската лига по футбол: Интер Милано победи Барселона с 1:0 и остана по петите на Байерн Мюнхен, който разстреля Виктория Пилзен с 5:0. От друга страна, Барселона не се справя добре досега: това беше второто им поражение в третия им мач в групата.

ФК Порто обърна мача и спечели първите си точки в Шампионската лига: 2:0 срещу Байер Леверкузен. Райнландците претърпяха второ поредно поражение.

Подобно на Порто, Олимпик Марсилия също постигна първата си победа за сезона в горния ешелон. Отборът от южната част на Франция победи Спортинг Лисабон с 4:1. Спортинг, който поведе секунди след началото на мача, игра около 70 минути с намален състав, след като Антонио Адан беше изгонен.

Napoli отново в настроение за отбелязване на гол

В група А SSC Napoli е на върха на таблицата: три мача, три победи – при победата с 6:1 над Ajax Amsterdam атаката отново беше убедителна. Победата на Ливърпул с 2:0 над Глазгоу Рейнджърс означава втори успех и второ място за хората на Юрген Клоп.

Рекордът на FC Brugge в група Б досега е безупречен. Третият отбор в белгийското първенство все още няма загубена точка в Шампионската лига. Leverkusen е трети.

Най-добрият рекорд на Байерн

ФК Байерн Мюнхен остава без конкуренция в група C. През целия сезон германските шампиони са непобедени в 31 мача в групите на Шампионската лига, което е рекорд.

Айнтрахт Франкфурт завърши без голове с Тотнъм и остава с една победа в Шампионската лига за клуба от Бундеслигата. Въпреки поражението в Марсилия, Sporting остава начело на група D.