Шампионска лига: Хааланд дава на Man City 2 : 1 победа над BVB

Благодарение на Ерлинг Хааланд Манчестър Сити спечели срещу Борусия Дортмунд в Шампионската лига. Норвежецът вкара решителния гол за 2:1 срещу бившия си клуб BVB в 84-ата минута на стадион „Етихад“ в сряда вечер. Някои говореха за мечтания футбол на 22-годишния играч.

Австрийският футболен шампион Залцбург успя да постигне само равенство 1:1 срещу Челси. Няколко редовни играчи на Залцбург бяха контузени. Това беше второто равенство във втория мач от групата.

Лайпциг с новия си треньор Марко Розе – и само около 900 фенове, които пътуваха до Испания – трябваше да признае поражението си в Мадрид с 2 : 0, но РБ показа добро представяне срещу кралските играчи. Головете вкараха Валверде (80-ата минута) и Асенсио (91-ата минута).

В група H Бенфика Лисабон победи Ювентус, а Пари Сен Жермен – Макаби Хайфа. Чери вкара за Хайфа, а звездите Меси (37-ата минута), Мбапе (69-ата) и Неймар (88-ата) вкараха за ПСЖ пред 30 000 зрители на стадион с нажежена атмосфера.