Шампионът на града е определен! Прочетете хрониката на живо от последния ден

На 30 декември във Велберт ще се проведе последният кръг от градския шампионат на закрито. Ще ви съобщим на живо.

Тикверизираме за вас на живо финалния ден на градския шампионат на закрито от Велберт. Тази статия ще бъде актуализирана непрекъснато.

18:30 ч.: Stella Azzurra завършва на второ място, на финала отстъпва категорично на SSVg Velbert и съответно губи с 3:0. TVD Velbert допълва подиума и завършва на трето място. Поздравяваме SSVg Velbert със спечелването на градското първенство, пожелаваме им щастлива нова година и им благодарим за интереса.

SSVg Velbert – Stella Azzurra 3:0 (2:0)

30-та минута: Чудото не успява да се осъществи. В крайна сметка резултатът е почти 4:0, така или иначе: SSVg Velbert са градските шампиони!

27-а минута: Ако тук не се случи абсолютно чудо, мачът е решен. Stella Azzurra едва преминава половината от линията.

24-та минута: Наказанието е изпълнено. Нямаше нищо повече от изстрел встрани от гредата.

22-ра минута: Stella Azzurra получава двуминутна дузпа.

21-ва минута: 3:0! Предварителното решение! Цялата защита на Stella Azzurra е подкопана от пас в наказателното поле. Нико Фукс запазва хладнокръвие и се разписва.

18-та минута: SSVg са очевидно по-добрият отбор и са по-близо до 3:0, отколкото Stella Azzurra до 1:2.

15-а минута: Болезнен сблъсък: при единоборство нападател на Velbert се запъва и се сблъсква със стража на Stella Azzurra. Тя продължава и за двамата. След това е време за почивката.

13-та минута: 2:0! Контраатака като по учебник! Бързо трима на един и Алиосман Айдън няма проблеми да вкара.

12-та минута: Играта се изравни малко.

9-та минута: Stella Azzurra не играе в момента.

7-ата минута: С преднина зад гърба си SSVg контролират всичко.

4-та минута: 1:0! Лирик Красники завършва добра атака с мощен удар в горния десен ъгъл.

3-та минута: Стела Адзура е свободна след едно центриране. Стражът на SSVg се разпростира широко и спасява.

1 минута: SSVg удря гредата след 35 секунди. Почти мечтаното начало на финала.

17:53: Отборите са готови за игра.

17:42: TVD си осигуряват третото място и са отпразнувани от феновете. Сега е време за финала.

Мач за третото място: TVD Velbert – Blau-Weiß Langenberg 1:0 (1:0)

30-та минута: 2 минути срещу TVD. Остават 28 секунди. Но нищо повече не се случва.

28-а минута: Още един свободен удар от около девет метра, който се озовава в стената на TVD, състояща се от един играч. Много невнимателно.

27-а минута: TVD не пускат първата контраатака. Дали това ще вземе своето възмездие?

25-а минута: Добра позиция за изпълнение на свободен удар. Но Лангенберг изсипва топката в стената от един човек.

22-ра минута: Лангенберг се опитва много. Засега без успех.

18-а минута: Изведнъж се появява възможност за изравняване! Стражът на TVD обаче само успява да затвори краката си и да спаси.

17-а минута: Стойката предотвратява 2:0!

15-та минута: 1:0! TVD заслужено повежда на почивката чрез Атанасиос Ксирос.

14-та минута: Троен шанс: първо стражът на Лангенберг прави страхотно спасяване, а след това последвалият удар удря напречната греда. Накрая още един удар е блокиран.

11-та минута: TVD явно имат повече от играта. До момента няма истински гол от висок клас.

8-а минута: TVD има първоначално предимство. Но Лангенберг все още пази чиста мрежа.

4-та минута: TVD е подкрепян шумно. Отборът обаче все още не е отбелязал гол.

17.09 ч.: Türkgücü завършва на шесто място, докато SC Velbert завършва турнира на пето място след силен старт.

Мач за петото място: Türkgücü Velbert – SC Velbert 1:2 (1:0)

30-та минута: Türkgücü опитва всичко, но SC успява да се задържи с умения и владеене на топката.

26-та минута: Небрежна загуба на топката при изграждането на топката, Türkgücü контраатакува трима на един. Завършекът обаче е твърде слаб и не може да бъде изчистен от линията. Трябваше да е 2:2!

25-та минута: 1:2! Но сега. Отново Алпер Ислам завършва страхотна атака и обръща мача.

24-та минута: Почти двойно попадение. Но стражът на Türkgücü е нащрек и спасява.

22-ра минута: 1:1! Türkgücü се подхлъзва при изпълнение на свободен удар, което позволява на Alper Islam лесно да изравни.

19-та минута: Пост! СК продължава да се бори и да играе сложно, но изстрел от дистанция попада в гредата. Това беше близо!

15-а минута: SC създава още няколко шанса, но Türkgücü се оттегля на полувремето с преднина от 1:0.

13-а минута: Освен гола, тук се случва изключително малко за футбола на закрито.

9-та минута: 1:0! Ирфан Неби тунингова своя противник и вкарва в долния ляв ъгъл. Хубав гол.

7-а минута: Не се случва много пред вратата.

3-та минута: Първа малка възможност за СК. Двата отбора се опитват да се разберат.

16:16: Stella Azzurra ще играе срещу SSVg Velbert за градското първенство. TVD Velbert ще се опита да си осигури поне третото място срещу BW Langenberg. Преди това обаче има още мач за 5-то място.

AS Stella Azzurra – TVD Velbert 3:1 (1:0)

29-а минута: Въпреки че изостава с два гола, TVD играе само с трима играчи в атака, с един външен играч дълбоко отзад. Донякъде неразбираемо тактическо подреждане.

27-ата минута: TVD опитва всичко, но няма кой знае какви опасности.

23-та минута: 3:1! Директен отговор от страна на Stella Azzurra. Леон Френкел възстановява разликата.

22-ра минута: 2:1! Мощен удар от халфовата линия носи изравнителното попадение.

21-ва минута: TVD са абсолютно безобидни и се оставят да бъдат изпреварени в единоборствата. В момента няма никакви признаци за връщане в мача.

17-та минута: 2:0! Stella Azzurra получава право да изпълни свободен удар, който е отразен два пъти и се забива във вратата. Официален голмайстор е Набил Ес-Саси.

15-а минута: 14 секунди преди края на първото полувреме Stella Azzurra получава право на още един свободен удар, след като вратарят неправомерно докосва топката. Стената обаче го блокира, така че на почивката резултатът остава 1:0.

12-та минута: Почти 2:0! Но Stella Azzurra не успява да вкара остър удар от границата на наказателното поле. Късмет за TVD!

9-а минута: Stella Azzurra в повечето случаи оставя топката в ръцете на TVD. Засега обаче те не успяват да се възползват от това.

6-та минута: Шанс за изравняване! По-скоро случайно, TVD имат обещаващ шанс да изравнят. Топката просто минава вдясно.

5-та минута: 1:0! Хихам Ес-Саси открива резултата с първия реален шанс и тунингова вратаря.

4-та минута: Досега нито един отбор не е бил наистина опасен.

15:40: Това означава, че в мача за третото място ще видим Blau-Weiß Langenberg, докато SSVg ще се изправи срещу Stella Azzurra или TVD Velbert на финала.

Blau-Weiß Langenberg – SSVg Velbert 1:3 (0:1)

30-та минута: 1:3! Не. Красники слага капак на мача. SSVg са на финал.

30-та минута: Тече последната минута. Могат ли все още да изравнят?

25-та минута: 1:2! Langenberg играят добре и имат късмет, че вратарят пропуска топката на Лоренц Лука Фериг от остър ъгъл. Нова надежда?

23-та минута: Двоен шанс да се стигне до 3:0: първо Langenberg почти си вкарват автогол, а след това SSVg пропускат отбитата топка вляво.

20-а минута: Langenberg все още не са се предали и пробиват отляво. Финалът принуждава вратаря на Velbert да направи добро спасяване.

19-та минута: Шанс да направи 3:0, но финалното подаване е небрежно изпълнено и ударът лети над вратата под натиск.

17-та минута: 0:2! SSVg го разиграват добре след почивката. Леон Мигел Захран се оказва свободен пред вратата и тунингова вратаря.

15-та минута: Още един страхотен шанс за двете страни точно преди полувремето, но без повече голове.

13-та минута: 0:1! Алиосман Айдън е изведен с гръб към вратата и със задна пета вкарва за 1:0.

11-та минута: Сега се играе бързо. Малко преди гола обаче Велберт се разминава с топката и ударът му е блокиран. Лангенберг имат шанс при контраатака, но над вратата.

10-та минута: Велберт отново и отново. Но и на него му е адски трудно на малките хандбални вратички. Все още 0:0.

7-а минута: Все още няма изход. Синьо-белите очакват своя съперник с всичките си четирима полеви играчи дълбоко в собствената си половина.

5-а минута: Пост! SSVg явно имат повече от играта, но резултатът все още е 0:0.

2-ра минута: Първа добра възможност за SSVg, но топката минава вдясно.

14:58: Трибуните са пълни и напрежението се покачва. Мачът е на път да започне.

14:45: Отборите за първия полуфинал са на терена и загряват. SSVg Velbert ще започне срещу BW Langenberg. Действието започва след четвърт час.

14:30: Междувременно SSVg Velbert ще се изправи срещу изненадата Blau-Weiß Langenberg в полуфинала. Във втората полуфинална двойка един срещу друг ще се изправят Stella Azzurra Velbert и TVD Velbert. Мачът започва в 15:00 ч.

14:23 ч.: В междинния кръг участват само седем отбора, тъй като отборът на TSV Neviges Engizek е дисквалифициран след физическа саморазправа предния ден. Двата победителя в групата от предварителния кръг, Türkgücü Velbert и SC Velbert, успяха да се класират само на трето място в междинния кръг и следователно ще играят помежду си за петото място.

14:19: През втория ден доминираше отборът от държавната лига SC Velbert. С 18:0 гола те спечелиха всичките си мачове и се класираха за междинния кръг, изпреварвайки отбора от регионалната лига SSVg Velbert. За междинния кръг се класираха и отборите от Б-лигата Sportfreunde Siepen и TSV Neviges-Engizek 1982. За отбора от В-лига FC Iraklis Neviges и отбора от А-лига Langenberger SV 1916 закритото градско първенство във Велберт приключи преждевременно.

14:15: В първия ден от груповата фаза четири от шестте участващи отбора продължават напред. ФК Лангенберг от С-лигата и домакините от Крейслига А, SV Union Velbert, трябваше да прекратят участието си. Türkgücü (Kreisliga A), Stella Azzurra, BW Langenberg (и двата отбора от Kreisliga B) и TVD (Oberliga) преминаха в междинния кръг.

14:11: От четвъртък дванадесет отбора се състезават за градското първенство на закрито на Велберт през 2023 г. Шест отбора все още се състезават в последния ден.

14:04: Здравейте и добре дошли в последния ден на тазгодишното градско първенство на закрито във Велберт. Преди да започнем, нека да разгледаме още веднъж как премина състезанието досега