Шест поредни победи! Лидерите в областната лига се стремят да постигнат още по-добър резултат в топ мача

Областната лига на отбора Blau-Gelb Überruhr води в таблицата. В следващия ден предстои мач на върха срещу Тусем Есен.

Дори след 13 мача лидерите в областната лига в група 6 все още са от Есен: Става дума за Blau-Gelb Überruhr. Единадесетата им победа за сезона и шестата поредна тройка обаче бяха трудно постижими.

На почивката Überruhr изненадващо изоставаше от намиращия се на дъното ESC Preußen. След почивката обаче капитанът Ахмет Кизилисик, Мохамед Сиалити и Джан-Лука Бюринг обърнаха мача и в крайна сметка фаворитите спечелиха с 3:1.

„Търпението и постоянството се отплатиха“

„Мачът се оказа по-труден, отколкото се очакваше. Смелият подход на Прусия ни затрудни да влезем в мача. Високата им преса и физическата им игра изискваха много от нас. През второто полувреме две смени внесоха глътка свеж въздух в играта. Борихме се с повишено темпо и повече шансове за гол. Въпреки че на полувремето противниците ни водеха с 1:0, бяхме убедени, че нашият отбор може да обърне мача. След това търпението и постоянството ни се отплатиха“, обобщи треньорът Мурат Аксой.

Шест поредни победи и три точки преднина пред втория Генч Осман Дуисбург – в момента нещата вървят като по часовник за миналогодишните вицешампиони. Запитан за рецептата за успех, Аксой отговори: „Отборът ни е в отлична форма и показва впечатляваща отдаденост в тренировките. Играчите се подкрепят взаимно и се мотивират дори в трудни моменти. Тази отборна динамика се отразява и в играта, където всички са готови да тичат един за друг.“

Аксой продължава: „Освен това играем с висока преса и поставяме противниците си под напрежение още в началото. Това означава, че не сме далеч от противниковата врата, след като сме спечелили топката. За да работи високата преса, играчите трябва да имат добър атлетизъм. Благодарение на новия ни помощник-треньор Адриан Йеглорц можем да тренираме много добре и в тази област. „

Това ще бъде истински тест. Тусем е считан от мнозина за фаворит за промоция и се характеризира със сплотено представяне на отбора. Предизвикателствата от последните няколко мача ни показаха, че можем да израстваме като отбор и да запазваме спокойствие дори в трудни ситуации.

Мурат Аксой

Тази неделя (12 ноември, 15,30 ч.) отборът на Аксой има топ мач в програмата си. Уебрур ще се изправи у дома срещу третия в класирането Тусем Есен. Двата отбора са разделени от цели осем точки, но треньорът на BGÜ е наясно с трудността на задачата срещу изпадналия от регионалната лига отбор:

„Това ще бъде истински тест. Тусем е смятан от мнозина за фаворит за промоция и се характеризира със сплотено представяне на отбора. Предизвикателствата в последните няколко мача ни показаха, че можем да израстваме като отбор и да запазваме спокойствие дори в трудни ситуации. Убедени сме, че ще се представим силно и срещу Тусем и очакваме един честен мач. „