Шифрин влиза в историята на ски спорта: първо място в списъка на победителите при жените

Американската състезателка по ски Микаела Шифрин спечели 83-ата си победа в кариерата, с което стана най-успешната жена в историята на Световната купа по ски. С тази победа Шифрин влиза в историята на ски спорта, изпреварвайки сънародничката си Линдзи Вон, която преди четири години трябваше да се откаже от карането на ски поради контузия.

27-годишният състезател спечели гигантския слалом в Кронплац, Италия, с преднина от 0,45 секунди след втория манш. В генералното класиране за Световната купа двукратната олимпийска шампионка води в момента пред Лара Гут-Бехрами и Петра Влхова на второ и трето място.

Шифрин се нуждае само от още три победи, за да се изравни с Ингемар Стенмарк, който води в световната ранглиста с 86 победи.