Шокът на Grote в Preußen Münster: „Много горчива новина“.

Това е горчива новина за Preußen Münster и Денис Гроте: Капитанът на промотирания в трета дивизия отбор ще отсъства дълго време от тежка контузия.

Във вторник вечерта Преусен Мюнстер победи втородивизионния Айнтрахт Брауншвайг с 3:1. Орлите обаче не можаха да се зарадват на тази респектираща победа. Капитанът Денис Гроте трябваше да бъде заменен поради контузия на коляното.

Последвалите прегледи потвърдиха страшните опасения: 36-годишният играч е получил сериозна травма на коляното. Грот е получил разтежение на задната кръстна връзка и разкъсване на предната кръстна връзка. Това съобщиха от СКП в сряда сутринта. Според клуба трябва да се очаква по-дълъг период на отсъствие. Засега няма прогноза.

„Това, разбира се, е много горчива новина, която засенчва досегашната подготовка“, заяви спортният директор Петер Ниймайер в изявление на клуба. „Денис е много важна част от нашия отбор със своя опит и качества на и извън терена. Сега ще го подкрепим по най-добрия начин.“

Гроте се беше появил на почивката в контролния мач срещу Брауншвайг. Не беше изминала и минута през второто полувреме, когато ветеранът се контузи при защитна акция. След кратка почивка за лечение той трябваше да бъде заменен отново. След това в сряда сутринта ядрено-магнитният резонанс разкри шокиращата диагноза.

Денис Гроте: Вероятно няма да има мач срещу бившите клубове RWE и MSV

Така че вече трябва да е ясно: Когато в четвъртия ден от мача Преусен ще бъде домакин на бившия клуб на Гроте – Рот-Вайс Есен, опитният полузащитник няма да може да играе. Заради шумното му напускане на RWE преди година и половина завръщането на Хафенщрасе вероятно щеше да се превърне в ръкавица за бившия германски национал U21.

Въпреки това Гроте е заявил след промоцията, че очаква с нетърпение мача. „Това са горещи мачове, разбира се, и за двете страни, и за двата фенски лагера. Такива взривоопасни мачове са това, което представлява футболът“, каза Гроте. Роденият в Кайзерслаутерн футболист очакваше с нетърпение и сблъсъка с бившия си клуб MSV Дуисбург (мач №8).

Но срещата с бившите му клубове (Гроте е играл 81 пъти за RWE и 61 пъти за Дуисбург) на терена вероятно няма да се случи през първата половина на сезона.