Шок от контузия за противника – тестовият мач завършва с повикване на линейка

FC Schalke 04 победи Heracles Almelo с 4:1 в контролна среща. Възможно е млад играч да е получил сериозна травма от холандския съперник.

Карел Гераертс би трябвало да е доволен най-вече от първите си впечатления от новия си отбор в състезателни условия. Белгиецът направи своя дебют на страничната линия три дни след като беше представен като треньор на ФК Шалке 04.

Той видя как „кралскосините“ победиха „Хераклес Алмело“, който все още е на осмо място в холандската Ередивизие, с 4:1 в контролна среща в четвъртък и събраха самочувствие за предстоящите задачи във Втора Бундеслига.

Гостите ще преценят пътуването до Гелзенкирхен по съвсем различен начин. И то не само заради заслуженото поражение срещу втородивизионен отбор, въпреки че водеха в резултата. На всичкото отгоре Алмело трябва да преработи шока от контузия: Младокът Диего ван Оорсхот получи толкова сериозна контузия секунди преди последния съдийски сигнал, че се наложи да бъде транспортиран от терена с линейка.

Това е било вече в последната минута на редовното време, когато 18-годишният младеж се е опитал да наруши изградената игра на Шалке, разтегнал е пас точно пред скамейката на Хераклес и е контузил глезена си – според холандските медии.

Разписание
Разписание

Ван Оорсхот остана да лежи на земята, заместниците на противника S04 се обърнаха в шок след сцената. Спортният директор на Шалке Андре Хехелман също бе станал свидетел на ситуацията отблизо и сложи ръце пред лицето си. Съдията наду свирката веднага и по този начин малко прекалено рано.

Колко тежко всъщност е бил ударен младият офанзивен играч, първоначално остана неясно. „Оздравей скоро, Диего ван Оорсхот! Надяваме се, че бързо ще се изправиш на крака“, написаха от Шалке в Twitter.

Ето как Шалке игра в проверката срещу Алмело

1-во полувреме: Хекерен – Сисе, Калас, Камински – Матричани, Сегин, Темпелман, Уедраого, Увейан – Ласме, Теродде

2-ро полувреме: Лангер – Тауер, Калас, Камински – Муркин, Шаленберг, Дрекслер, Идризи (72. Козуки), Мор – Караман, Полтър

Голове: 0:1 Вахмайер (10-и), 1:1 Ласме (12-и), 2:1 Теродде (26-и), 3:1 Караман (59-и), 4:1 Полтер (80-и)