„Ще спечелим купата без ултраси“ – RWE празнува победата над RWO

Рот-Вайс Есен отново спечели купата на Долен Рейн. Както и през 2023 г., RWE спечели и изданието за 2024 г. Този път с победа с 3:0 над Rot-Weiß Oberhausen.

Сега Рот-Вайс Есен може още веднъж да подчертае колко успешен е бил сезон 2023/2024: седмо място в трета дивизия и победа в Купата на Долен Рейн! Един страхотен кръг за отбора на Есен.

RWE победи съседите си RWO с 3:0 и може да очаква доходоносното участие в Купата на DFB, включително сигурен приход от около 350 000 евро (с включен домакински мач, бел. ред.). Разбира се, това е чудесна новина и за планиращия състава Маркус Щигман и спортния директор Кристиан Флютман. По този начин RWE защитава титлата си от миналата година. И всичко това без ултрасите на групата от Есен – съобщиха от „Прогноза“.

Rot-Weiss Essen започна с летящ старт: само след две минути топката се удари в гредата след удар на Саша Фолке. Късмет за RWO!

РВЕ продължиха да действат и в началните минути явно превъзхождаха Оберхаузен. Отборът от Регионална лига Запад първо трябваше да се ориентира в ситуацията на Хафенщрасе. Есен притежаваше като че ли 80 процента от владението на топката. Но освен гола на Фолке на близката греда, RWE не успя да създаде никакви голови възможности, които да заслужават внимание

След 17 минути гостите стигнаха до първия си удар в целта: Мориц Стопелкамп стреля от 20 метра, но топката мина встрани.

След около 20 минути детелините станаха по-добри и по-смели. Отборът на Майк Теранова оцеля невредим в първата фаза на натиска на Есен.

След половин час игра Оберхаузен се представи все по-добре и пое инициативата. След 38 минута Котрел Езекуем стигна до центриране от корнер на Стопелкамп, но опитът му мина над вратата.

В другия край на мача: След контраатака на RWE чрез Айзея Йънг и Леонардо Воник топката попадна у Воелке, който стреля директно от 18 метра, но опитът му явно не попадна в целта. Воник (44 г.) опита отново с глава от корнер, но Робин Бенц беше на мястото си.

След почивката Томас Айзфелд влезе на мястото на слабия Седрик Харенброк – и тази смяна на Кристоф Дабровски се оказа точна. Айзфелд пусна захарен пас към Фолке, вторият номер на Есен започна със скоростта си в пролуката и остана хладнокръвен пред Бенц – 1:0 за RWE след 50 минути

13 минути по-късно това се случи: Воелке и Айзфелд отново играха добре заедно, след което Воелке беше фаулиран и беше отсъдена дузпа – капитанът Винко Сапина се намеси и вкара за 2:0 (63′). RWO отново опита всичко, но представителите на регионалната лига не можаха да създадат реална заплаха за третодивизионния отбор. Най-добрите шансове за RWO имаха Стопелкамп (73) и Езекуем (76, 82), който удари греда. Рон Берлински (83) оформи крайното 3:0. Победата остана с 3:0 за Rot-Weiss Essen. „Ще спечелим купата без ултрасите“, отекна на стадиона на Хафенщрасе след гола за 2:0