„Явно бяхме по-добрият отбор!“

SG Wattenscheid 09 загуби с 2:3 от 1. FC Köln II в мач от 10-ия кръг на Регионална лига Запад. Голът на Ким Сане в аут щеше да изведе Ватеншайд на победния път.

Резултатът все още беше 2:2, когато Ким Сане проби защитата на Кьолн в мача на неговия SG Wattenscheid 09 срещу 1. FC Köln II в 10-ия мач от Регионална лига Запад и вкара топката в мрежата покрай стража на FC Matthias Köbbing. Това щеше да е преднина за Ватешайд с 3:2 в мач, завършил 3:2 за Кьолн – само няколко минути след като голът на Сане беше отменен заради засада, резервата на Кьолн Пиер Надьомбе вкара победния гол от другата страна (82-ра минута).

„Жалко за гола ми от засада! Не го видях по този начин, че е встрани. Но трябва да се примиря с това“, каза Сане след мача и добави: „Явно бяхме по-добрият отбор днес.“

Сане също така не можеше да разбере решението да изгони треньора на Wattenscheid Кристиан Бричо малко преди полувремето – без да се обижда: „Мислех, че картонът за треньора беше ненужен и не знам какво е мислил съдията. Но това е, което е“, обобщи 27-годишният мъж.

Днес беше много по-добре в сравнение с последните мачове. Не се откъснахме, след като изоставахме.

Ким Сане

Сане, който заедно с партньорите си в атака Умут Йълдъз и Юлиан Майер неколкократно успяваше да създаде пропуски, успя да вземе едно положително нещо от мача: фактът, че се върнаха след изоставане: „В сравнение с последните мачове, днес това беше много по-добре. Не се откъснахме, след като изоставахме“, оптимистично заяви по-големият брат на играча на Байерн Лерой Сане.

Първи сезон след петгодишна пауза от футбола за Ким Сане

Въпреки това Сане, който се завърна в SG Wattenscheid в началото на сезона след петгодишна пауза от футбола, и съотборниците му са изправени пред горчиво поражение в края на сезона – и в момента са на последно място в Регионална лига Запад. Напълно възможно е да се налага да се справяте с неуспехи отново и отново – това помага да знаете, че си струва, че можете да се върнете. Макар че срещу 1. FC Köln II този късмет за възстановяване продължи само до 82-ата минута.