Ясно поражение срещу Hannover 96 – Тест играчи в действие

MSV Duisburg загуби контролната среща срещу втородивизионния отбор Hannover 96. Зебрите отстъпиха с 0:3.

В шестия тестов мач от лятната подготовка MSV Duisburg допусна първо поражение. Зебрите загубиха с 0:3 (0:2) от втородивизионния отбор Хановер 96 в сряда следобед.

Мачът срещу долносаксонците, които започват предстоящия сезон една седмица преди зебрите, се игра при изключена публика.

Не е изненадващо, че домакините доминираха в началото и поставиха отбора на треньора Торстен Цигнер под напрежение още в началото. Първоначално защитата на Дуисбург устоя, след което последва двоен удар: Юлиан Бьорнер изведе Хановер напред в резултата (19), а малко след това Седрик Тейхерт увеличи (22). И двата гола бяха предшествани от ъглов удар.

От друга страна, офанзивата на MSV започна да се проявява едва към края на първото полувреме – в нея участваха най-вече Алаа Бакир и Коля Пуш. Дуисбург обаче нямаше възможност да отбележи гол.

Това се промени през второто полувреме. Първо удар на Бакир беше блокиран в последния момент, а след това Каспар Яндер насочи топката към напречната греда (56-та). В този момент обаче гостите изоставаха с 0:3. Отново голът падна от корнер, като този път Хавард Нилсен се разписа с глава (51.).

В същото време отборът на Дуисбург разполагаше с четирима свежи играчи. Освен новото попълнение Сантяго Кастанеда, през второто полувреме Зигнер използва като пробен играч Тимо Борнеман, който наскоро игра за отбора на Борусия Дортмунд до 23 години.

От другата страна на терена излезе стар познайник: Лео Вайнкауф, вратарят на MSV между 2019 и 2022 г., бе заменен от Рон-Роберт Цилер през второто полувреме. MSV също смениха вратарите си, като Максимилиан Браун замени Денис Смарш.

Младият страж нямаше много работа. В хода на второто полувреме почти нямаше повече шансове, така че резултатът остана 0:3 от гледна точка на Зигнер.

Преди MSV да се завърне от тренировъчния лагер, е предвидена още една проверка. В петък (17:00 ч.) отборът ще играе срещу тима от регионалната лига Лок Лайпциг.

Новият сезон в трета лига започва две седмици по-късно. Първият мач на MSV е гостуване на отбора на SC Freiburg U23 (неделя, 6 август).

MSV Duisburg: Резултати от тестови мачове накратко

SV Duissern – MSV Duisburg 1:14

Льосорт Майдерих – MSV Duisburg 0:26

1 FC Bocholt – MSV Duisburg 1:3

SF Hamborn – MSV Duisburg 0:4

Fortuna Cologne – MSV Duisburg 0:1

Hannover 96 – MSV Duisburg 3:0

MSV Duisburg – Lok Leipzig (21 юли, 17:00 ч.)