0:1 в Дортмунд! Кризата при Вурал продължава

В началото на английската седмица на 9-ия ден от третата лига MSV Duisburg загуби с 0:1 (0:1) от Borussia Dortmund’s U23. Зебрите остават последни след слабото си представяне.

Енгин Вурал също не успява да обърне нещата в MSV Дуисбург. Във втория мач под ръководството на треньора на U19 зебрите загубиха с 0:1 от Борусия Дортмунд II. Кризата продължава, MSV все още чака първата си победа за сезона в трета дивизия и трябваше да доиграе мача с десет играчи. Вместо това те претърпяха четвъртото си поредно поражение след Регенсбург.

38-годишният треньор направи една промяна в стартовата си единайсеторка в сравнение с уикенда. Сантяго Кастанеда влезе на мястото на разочаровалия в Кьолн Паскал Кьопке. Чинеду Екене оформи нападателната двойка с Тим Кьотер. Ян Цимерман направи още една смяна. Хендри Арон Бланк замени Бярне Пудел в централната защита. Айман Ажил започна в средата на терена на мястото на Франц Роггоу.

„MSV – единствената наистина голяма любов“, близо 1000 фенове на MSV, които бяха пътували с тях, запалиха пиропатрони за сбиването на отборите. Зрителите на стадион „Роте Ерде“ видяха напрегнато, но равностойно начало на двата отбора. Гостите отново заиграха в компактна система 5-3-2 и имаха първата добра възможност чрез Каспар Яндер (6). Михаел Ебервайн се намеси в наказателното поле на младежа, след като спечели топката в последния момент.

След 14 минути Дортмунд пое инициативата. Марвин Зенгер изчисти дълга топка до краката на Пол-Филип Бесонг, Винсент Мюлер първоначално спаси с крак. Бившият играч на Дюисбург Юлиан Хетвер принуди стража на MSV да направи още едно блестящо спасяване. Бесонг чукна топката над линията, след като тя се беше отбила от напречната греда (14-та минута).

BVB II - MSV Duisburg 27 септември 2023 г.
BVB II – MSV Duisburg 27 септември 2023 г.

След като професионалистът на BVB Мариус Волф наблюдаваше, Хетуер почти добави към сметката си на половин час, след като Джошуа Битер беше изведен в средата на терена. MSV търсеше своята рецепта за нападение. До малко преди почивката страната на Майдерих оставаше твърде безобидна, докато една отклонена топка на Зенгер едва не влезе в мрежата. Марсел Лотка беше нащрек (41-ви).

Съдията на Бундеслигата д-р Роберт Кампка изпрати двата отбора в съблекалните навреме. За щастие MSV допусна само един гол, тъй като Ебервайн не успя да накаже твърде къс пас назад на Сенгер – лобът му: твърде неточен (43-та).

Второто полувреме също започна с мъгла в блока на гостите, а по-късно и в домакинския кураж. Зебрите излязоха от съблекалнята мотивирани и владееха повече топката. Отборът на Вурал обаче не успя да превърне това в голове. Треньорът на MSV реагира след час игра, извади от терена застрашения от жълто-червено Сенгер и вкара в игра свежия в офанзивен план Кьопке. Първото му действие: удар с глава след центриране на Фелтшер, който за малко не попадна в лявата греда (67.).

Играта се раздвижи. Волята на Дуисбург не можеше да бъде отречена. Кьопке отново удари външната страна на мрежата (85.). Яндер се прицели твърде високо (89.). Въпреки това гостите не се доближиха до изравняване, а BVB успя да задържи малката си преднина до края на седемминутното продължение и да остане на четвърто място в трета дивизия. За да се влошат още повече нещата, капитанът Май беше изгонен с жълт картон след втория си фаул.

Следващият домакински мач на MSV е срещу промотирания Преусен Мюнстер в събота (14:00 ч.). Девети опит за първи три точки през настоящия сезон.