0:1 при Viktoria! Слаба страна на Есен без победа в седем мача

Rot-Weiss Есен изглежда са забравили как да печелят за момента. В понеделник вечерта РВЕ загуби с 0:1 (0:0) от Виктория Кьолн след слабо представяне.

Виктория Кьолн отпразнува първата си победа през новата година. След само една точка от четири мача, отборът на треньора Олаф Янсен спечели с 1:0 (0:0) в традиционния двубой срещу Рот-Вайс Есен в края на 22-ия ден.

За RWE, от друга страна, серията без победа продължава: Повишеният отбор чака вече седем мача за победа от три мача. През това време бяха постигнати пет равенства и две поражения – 0:3 в Елверсберг и 0:1 във Виктория.

Пред 4604 зрители на стадион „Спортпарк Хьоенберг“ – сред тях 2000 фенове на Есен – ветеранът Майк Вундерлих вкара решителния гол (50-и). В 68-ата минута на крилото на RWE Айзея Йънг беше показан жълт картон. На Йънг вече беше показан жълт картон след пет минути игра.

Като цяло това беше един много слаб мач от третата лига. RWE не успяха да създадат нито една възможност за гол, която да заслужава внимание, в приличната начална фаза. И така трябваше да остане.

Виктория Кьолн - RWE 1:013. февруари 2023 г.
Виктория Кьолн – RWE 1:013. февруари 2023 г.

Даже след гола на Вундерлих за 1:0, Рот-Вайс не можеше да намери пътя към победата. Шансовете за гол бяха оскъдни от страна на червено-белите. Отборът от Есен можеше да благодари на слабите контраатаки на Кьолн, които не позволиха на Виктория да затвори резултата преди края на мача.

„Поставихме си много цели. Искахме да бъдем интензивни и активни. Но това не беше добро представяне от наша страна“, обобщи треньорът на RWE Кристоф Дабровски пред „Magenta TV“.

43-годишният футболен треньор продължи: „Отново стигнахме до момент, в който трябва да си спомним какво ни правеше силни. Това са основните добродетели. Сега трябва да направим така, че да влезем в дербито срещу Дортмунд с най-добро представяне. Нуждаем се от повече интензивност, повече сила, повече захапка.“ wozi с dpa