0:2 – Леверкузен наказва безмилостно грешките на VfL

VfL Bochum загуби с 0:2 (0:1) от Bayer Leverkusen в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата.

VfL Bochum претърпя поражение като гост в края на първия полусезон на Бундеслигата. Отборът на треньора Томас Леч загуби с 0:2 (0:1) от Байер Леверкузен.

Първият удар към вратата бе отправен от Филип Хофман след осем секунди, но домакините започнаха по-добре. Още в петата минута Муса Диаби се измъкна от своя страж Данило Соарес и бе спрян в наказателното поле само заради фаул на Кевен Шлотербек.

Първоначално съдията Тимо Герах разреши топката да продължи напред, но видеоасистентът му подсказа. Едмон Тапсоба реализира дузпата (8.). VfL почти имаше правилния отговор. Кристофър Антуи-Аджей подаде на Такума Асано, който от близка дистанция и малко по-остър ъгъл не успя да уцели вратаря на Байер Лукаш Храдецки (9-и).

Отборът на Бохум продължаваше да има проблеми със скоростта на нападението на Байер, което идваше главно от дясната страна. Едва в средата на първото полувреме VfL застана по-компактно, както изискваше треньорът Томас Леч. До почивката Леверкузен вече не беше опасен пред гола – но и Бохум не беше опасен от другата страна.

Началото на вторите 45 минути беше същото като в началната фаза. Леверкузен отново натисна темпото. Отново с бърз успех. Кевин Щогер загуби топката в собствената си шестнайсеторка. Адам Хлозек се възползва от липсата на разпределение в отбраната на Бохум и увеличи преднината си на 2:0 (53-та минута).

Bochum се опита да се върне в играта чрез интензивни двубои. Антуи-Аджей имаше чудесен шанс да изравни след дълъг удар на Мануел Риман (69-и), но крилото пропусна топката напълно свободно пред Храдецки. Малко след това капитанът Антъни Лосила закъсня с една крачка (75-ата).

Байер Леверкузен - ВФЛ Бохум25. януари 2023 г.
Байер Леверкузен – ВФЛ Бохум25. януари 2023 г.

Даже тройната смяна в нападението на VfL не донесе желания импулс за финалната фаза. Само Щьогер би могъл да го направи отново вълнуващ (89.). Следващият мач на VfL, който се върна в зоната на изпадащите, е в събота (28 януари, 15:30 ч.) в FSV Mainz. Леверкузен посреща BVB в неделя (29 януари, 17:30 ч.)