0:3 срещу Манчестър Сити: Байерн Мюнхен се нуждае от чудо във втория мач

В Шампионската лига Байерн Мюнхен имаше много лоша вечер: след 0:3 срещу Манчестър Сити отборът е изправен пред отпадане на четвъртфинал. MCIFCB Във втория мач от вечерта Интер Милано победи Бенфика Лисабон с 2:0.

Кикерът пише: „Тежко бреме за втория мач: Хааланд и компания отстраняват Байерн“, FAZ говори за „вечер за забрава за ФК Байерн“, SZ излиза със заглавие „Упамекано губи топки без нужда“. А в Twitter мнозина се подиграват на треньора Тухел след уволнението на Нагелсман, тъй като Байерн претърпя най-тежкото си поражение в Шампионската лига от 2017 г. насам.

Манчестър Сити направи голяма крачка към трети пореден полуфинал в Шампионската лига с победа с 3:0 над Байерн Мюнхен във вторник.

Байерн вече изоставаше след по-малко от половин час игра: Испанецът Родри вкара за Манчестър, а Бернардо Силва и Ерлинг Хааланд добавиха след края на полувремето.

Байерн бе влязъл в мача с впечатляващ рекорд в ШЛ – осем поредни победи, включително срещу Интер Милано, Барселона и Пари Сен Жермен.

Но под ръководството на новия треньор Томас Тухел ФК Байерн Мюнхен нямаше отговор на атакуващата мощ на Манчестър.

Сити поведе в 27-ата минута чрез гол на Родри.

Малко след като Рубен Диас беше блокирал удар на Джамал Мусиала, испанският национал се извиси с левия крак и от около 20 метра стреля в горния ъгъл.

Малко след това домакините можеха да увеличат преднината си, но Илкай Гюндоган не успя да преодолее вратаря на Байерн Ян Зомер от близка дистанция.

През второто полувреме Байерн беше по-атакуващ, но не успя да отбележи гол.

Имаше и фатални грешки в защита: след грешка на защитника на Байерн Дайот Упамекано, който загуби топката дълбоко в собствената си половина, Манчестър Сити вкара втория гол.

Джак Грийлиш подаде към Хааланд, чийто удар бе насочен с глава от Бернардо в 70-ата минута.

След това Хааланд сам вкара 45-ия си гол за сезона, когато засече с глава центриране на Джон Стоунс.

Новият треньор на Байерн Томас Тухел не намери средства срещу водения от Пеп Гуардиола английски отбор, за да придвижи ФКБ към последните осем.

През миналия сезон английските шампиони бяха победени от Реал Мадрид на полуфиналите, но ще се стремят отново да достигнат до последните четири.

Интер победи Бенфика Лисабон

Интер Милано сложи край на серията си от загуби с победа с 2:0 при гостуването си на Бенфика Лисабон в другия четвъртфинален мач от Шампионската лига във вторник.

Головете на Николо Барела и Ромелу Лукаку през второто полувреме на „Стадиона на светлината“ донесоха на Интер първата победа от повече от месец и поставиха италианския отбор в добра позиция да достигне полуфиналите на европейските състезания за първи път от повече от десетилетие.

Вторият мач ще се играе в Милано следващата седмица. За Бенфика, управлявана от германския треньор Роджър Шмит, това беше първото поражение в Шампионската лига от 13 мача през този сезон. Бенфика участва в състезанието в третия квалификационен кръг и беше една от изненадите на състезанието, след като остана непобеден в трудна група, в която бяха още Пари Сен Жермен и Ювентус Торино.

Бенфика претърпя поражение от съперника си Порто в португалското първенство, но след това спечели 13 от последните си 15 мача във всички състезания.

Интер нямат победа в шест мача във всички състезания, като последната им победа в италианското първенство е срещу Лече през март. Интер се опитва да достигне до последните четири за първи път, откакто спечели титлата през 2010 г. Той е в последните осем за първи път от дванадесет години насам.