0:4! MSV Duisburg пада в края в Дрезден

MSV Duisburg загуби последния си мач в трета дивизия от Динамо Дрезден с 0:4 (0:3). Зебрите нямаха никакъв шанс в последната си изява.

Разпродаден стадион „Рудолф Харбиг“, най-доброто футболно време и два традиционни клуба. Предзнаменованията за последния мач от трета дивизия за настоящия сезон между Динамо Дрезден и MSV Дуисбург всъщност бяха добри. Но в спортно отношение не оставаше много за какво да се играе.

Зебрите бяха изпаднали преди две седмици, докато Динамо все още можеше да защити четвъртото си място, което им дава право на директно участие в Купата на DFB, след като пропусна промоцията. Динамо спечели уверено с 4:0 (3:0) и така постигна минималната си цел, докато Дуисбург се сбогува слабо с професионалния футбол.

Временният треньор на Дуисбург Уве Шуберт привлече Александър Есвейн и Сантяго Кастанеда за Томас Пледл (скъсани кръстни връзки) и Марвин Кнол (отстраняване за жълт картон). Домакините поставиха своя отпечатък върху играта още в началото и бързо бяха по-опасният отбор. Паул Уил вкара от пет метра от дузпа, за да им даде преднина (14′), Якоб Леммер направи бързо едно-две попадения след перфектен точен пас (15′), а малко по-късно не успя да уцели гредата (22′).

Отборът на Хайко Шолц продължи да играе като отприщен, а Майдерих остана благодарен съперник. Щефан Куцке, чието удължаване на договора бе поискано от феновете на домакините по трибуните, увеличи преднината си на 3:0 малко преди почивката с отразен удар (38′). Новият номер едно Макс Браун не можа да продължи след сблъсък с голмайстора за 3:0. В игра влезе Венсан Мюлер. Куцке също трябваше да излезе от игра. През първото полувреме не се случи нищо повече.

А дори и след подновяването на играта играха само домакините. Седмият гол на Леммер за сезона беше лесен. Той успя да се разпише от шест метра и да направи резултата 4:0 след 51 минути. След това играта малко или много се поуспокои. Сега MSV най-накрая може да се концентрира върху Регионална лига Запад