1. Победа на FC Köln в Лига Конференция

1. ФК Кьолн спечели продължението на мача си от Конферентната лига на 1. ФК Словачко в петък. Все още не е ясно дали лигата ще продължи в неделя.

1. в подновения мач на ФК Кьолн си осигури възможно най-добрата изходна позиция за финала на предварителния кръг в Конферентната лига през следващата седмица. В петък по обед гол от дузпа на резервата Ондрей Дуда (82-ра минута) доведе до важната победа на FC с 1:0 (0:0) при гостуването на 1 FC Slovacko от Чехия. Преди това Флориан Кайнц вече беше пропуснал дузпа (51-ва минута). В четвъртък вечерта мачът беше прекратен след седем часа заради гъста мъгла. Линтон Майна, който трябваше да напусне терена контузен, беше причина за безпокойство в петък.

Следващият четвъртък отборът на треньора Щефен Баумгарт ще играе срещу OGC Ница, за да се класира напред. От друга страна, Slovacko е отстранен рано. След пет мача Кьолн е на трето място със седем точки зад Ница и Партизан Белград (8). Първенецът на групата се класира директно за 16-ия кръг. Завършилият на второ място първо ще играе срещу един от осемте отпаднали отбора от Лига Европа в предварителния кръг на елиминациите.

Все още не е ясно дали мачът от Бундеслигата в неделя срещу TSG Hoffenheim ще се състои по план, или ще бъде отложен. Според отбора на Кьолн те са в тесен контакт с Германската футболна лига и Хофенхайм, които биха желали да отложат мача.

Мачът, който беше прекратен в четвъртък поради силна мъгла, беше подновен в петък по обед при нормални условия в седмата минута на мача с вкарване на гол от страна на Кьолн. В петък отново присъстваха повече от 1000 привърженици на FC. „Още вчера бяхме развълнувани колко много фенове на ФК намериха път към нас, въпреки че не продавахме билети. Фактът, че днес те отново са тук, е всичко друго, но не и нещо естествено“, заяви спортният директор на Кьолн Кристиан Келер в ефира на RTL+.

Заради безредиците по време на първото гостуване на Кьолн в Ница на 8 септември в този сезон на Лига Конференция, на самия отбор на Кьолн не е било разрешено да продава билети. Някои привърженици обаче очевидно са си осигурили билети за мача в Чехия преди мача в Ница или са се сдобили с тях по друг начин.

Те видяха отбор на Кьолн, който в непривичен момент имаше по-добри шансове да отбележи едва след почивката. Преди почивката по-добрият отбор от Рейнланд почти не бе създал шансове. След това Кайнц пропусна чудесна възможност да поведе пет минути след почивката. Австриецът стреля слабо от фаул в ръцете на чешкия страж Филип Нгуен.

Още един добър шанс пропусна резервата Дуда (77-ата минута), а пет минути по-късно той оформи победата. Сега треньорът на ФК Баумгарт се надява по-специално на отлагане на мача срещу Хофенхайм. „Мисля, че ще е добре, ако мачът с Хофенхайм бъде отложен. Ако има възможност, бихме искали да го направим. Ще видим какво е възможно. Трябва да се заемем с това“, каза Баумгарт в четвъртък вечерта. Баумгарт е изпратил капитана си Йонас Хектор и нападателя Марк Ут, които все още се бореха на скамейката на ФК, обратно в Кьолн вечерта, за да могат да се възстановят по-добре.