1 : 1 не е достатъчно: Байерн извън Шампионската лига – Ман Сити и Интер Милано продължават напред

В Шампионската лига Байерн е аут – след 1 : 1 срещу Манчестър Сити.

Байерн Мюнхен беше елиминиран от Шампионската лига тази сряда вечер с 1 : 1 срещу Манчестър Сити. За да влезе в полуфинала срещу защитаващия титлата си Реал Мадрид, Байерн трябваше да отбележи поне три гола. Това обаче не се случи. Единственият гол за тима на треньора Тухел – който трябваше да напусне терена заради хленчене – беше отбелязан от Йошуа Кимих от дузпа.

Сега Манчестър Сити, с треньор Пеп Гуардиола, ще се изправи срещу Реал Мадрид на полуфиналите.

По същото време Интер Милано се класира за полуфиналите, като победи Бенфика Лисабон с 3 : 3. Николо Барела (14-ата минута), Лаутаро Мартинес (65-ата) и Хоакин Кореа (78-ата) вкараха головете за италианците, които миналата седмица бяха спечелили първия четвъртфинален мач с 2:0.

Това означава, че два клуба от Милано: AC Milan и Inter Milan са на полуфинал в Шампионската лига.

Критика към феновете на Байерн

Критиката от страна на феновете беше очевидна и в Мюнхен. „Головете могат да бъдат пропуснати – ценностите на клуба не! Поставете под въпрос политиката на ръководството!“, беше изписано на голям плакат в Зюдкурве.

Това послание се възприема като гняв към спортния директор Хасан Салихамиджич и председателя на борда на директорите Оливер Кан, които не успяха да постигнат очаквания обрат с треньорската смяна от Юлиан Нагелсман на Томас Тухел. За Байерн всичко е свързано с шампионата след отпадането им в Купата на ДФП и Шампионската лига.