1:4 в Падерборн – светлините угасват за следващото дете от мазето

Поражението с 4:1 (0:3) от SC Paderborn II не даде на FC Wegberg-Beeck големи надежди за обрат в Регионална лига Запад.

Ситуацията във ФК Вегберг-Бек става все по-мрачна. Предстоящото отпадане на MSV Duisburg ще се отрази на броя на изпадащите отбори от Regionalliga West – четири вместо три.

Това означава, че отборите до 15-то място включително ще изпаднат. FC Wegberg-Beeck в момента е на 16-то място и поражението с 4:1 от SC Paderborn II не променя това. При победа Wegberg-Beeck можеше да изпревари SV Lippstadt 08.

Вместо това обаче младежите на SCP не оставиха място за съмнение. Жоел Вега Замбрано направи 1:0 след шест минути, а Ник Ото бързо го последва (20′). Когато в 27-ата минута Замбрано завърши своя брас и направи 3:0, мачът на практика беше решен.

След почивката Тимо Браун намали изоставането на третия отбор на дъното до 1:3, но не успя да предотврати поражението (74′). Точно обратното: Адриан Браво Санчес оформи крайния резултат в 90-ата минута.

С победата СК Падерборн II направи голяма крачка към дъното на таблицата и се отдалечи на осем точки от вероятното първо място за изпадане (15-о). До края на първенството остават пет мача и още две победи би трябвало да са достатъчни, за да си осигурят място в лигата.

SSVg Велберт и SV Рьодингхаузен вече започнаха мача с безголово равенство в петък вечерта, което явно не беше достатъчно за най-долния клуб от Велберт и шанс за състезанието

SV Lippstadt искаше да спечели точки в битката за изпадане и да се възползва от нулевите равенства в Ален (0:3 в Алемания Аахен) и Велберт. В началото нещата изглеждаха добре, но U23 на Шалке 04 обърнаха преднината на Ник Мюнстер (10-и) с голове на Нелсън Амадин (19-и) и Келси Майсел (36-и). След почивката резервата Малик Талабиди (55′) увеличи преднината на гостите от Гелзенкирхен, а Пиер-Мишел Ласога (64′) и Маруан Балук (90′) допълниха резултата от гледна точка на Шалке до 5:1.

Междувременно Борусия Мьонхенгладбах II, който в момента е четиринадесети и по този начин заема първото място, неподлежащо на изпадане, завърши наравно 0:0 на терена на Рот-Вайс Оберхаузен. ФК Гютерслох загуби с 3:0 от Вуперталер СВ, но с 37 точки и дванадесето място вече не би трябвало да изпитва големи затруднения по отношение на оставането в зоната на изпадащите.