1860 излиза от зоната за промоция – Саарбрюкен напредва

1860 Мюнхен засега губи мястото си в зоната за промоция в Трета футболна лига заради есенната криза.

Заради третото си поредно поражение с 0:2 (0:1) от резервата на отбора от Бундеслигата СК Фрайбург, Льовен се върнаха на пето място.

След SV Wehen Wiesbaden 1860 трябваше да пропусне и 1. FC Saarbrücken. Отборът на Саарланд остана непобеден и в петия мач под ръководството на новия си треньор Рюдигер Цил с победа с 3:1 (3:0) над промотирания ВфБ Олденбург, като отпразнува четвъртия си успех. Победата на Waldhof Mannheim с 2:1 (0:0) над изпадналия FSV Zwickau ги върна в зоната на промоцията.

В долната част на таблицата VfL Osnabrück увеличи изоставането си от зоната на изпадащите с победа над SC Verl с 2:1 (0:1). SV Meppen остава под линията: Отборът на Емсланд напразно се надяваше на дванадесетата си поредна победа при равенството с промотирания Rot-Weiss Essen.

Преди края на годината Мюнхен изпада в още по-голяма криза във Фрайбург. Баварците не успяха да се противопоставят на головете, отбелязани от Ларс Кел (5-ти) и Мика Баур (64-ти). Фрайбург се изкачи на второ място, но няма право на промоция.

По този начин Саарбрюкен остава зад „истинските“ си съперници SV Elversberg (1:0 в SpVgg Bayreuth миналия вторник) и Wiesbaden (1:0 срещу Dynamo Dresden) на мястото за изпадане. Марвин Куни (8-и), Юлиан Гюнтер-Шмидт (25-и) и автогол на Марсел Апиа (31-и) направиха всичко ясно за FCS преди почивката. През второто полувреме Олденбург успя да подобри резултата само козметично чрез Айоделе Адетула (75-и).

В Манхайм Паскал Сом беше най-резултатният играч за домакините с попадение (77-ата и 90-ата минута). Цвикау успя да постигне само временно изравняване чрез Яник Войт (79-и).

Оснабрюк обърна изоставането си от Верл с голове на Ерик Енгелхард (73-и) и Омар Траоре (87-и). Гостите от Вестфалия поведоха чрез Яри Ото (41-ви).

В последните десет минути Есен също не успя да се възползва от жълт картон срещу Оле Кяупер, за да спечели мача. Малко преди почивката мачът трябваше да бъде временно прекъснат поради спешен медицински случай в салона.