2:2! S04 едва се спаси от поражение във VfL Osnabrück

В последния мач за годината ФК Шалке почти се опозори. В крайна сметка клубът от Бундеслигата играе с 2:2 при гостуването си на отбора от трета лига VfL Osnabrück.

ФК Шалке завърши футболната година с 2:2 (1:1) в контролна среща с третодивизионния отбор VfL Osnabrück.

12 524 зрители създадоха страхотна атмосфера на стадиона в Bremer Brücke два дни преди Бъдни вечер. Сред тях бяха около 1500 поддръжници на Кнапен.

Треньорът на Шалке Томас Рейс все още нямаше дългосрочно контузените Родриго Залазар и Лео Гриймл. Томас Оувеан и Сеп ван ден Берг също се нуждаят от повече време. Липсваха също Джъстин Хекерен, Тобиас Мор, Джордан Ларшон и Кенан Караман, които бяха болни, както и Алекс Крал заради проблеми с гърба. Новодошлият Никлас Тауер пътува до Оснабрюк, но все още не е част от състава.

Затова Рейс отново взе със себе си в Долна Саксония петима играчи от U23. Соичиро Козуки, който има перспективата да получи професионален договор, игра от самото начало. Първоначално на пейката бяха Вертоми Бобой, Андреас Иван, Джоуи Мюлер и Даниел Канкам Киреваа.

Note
Note

Козуки отново убеждава

И Козуки, който играеше по дясното крило в системата 4-3-3, може отново да привлече вниманието. След добър четвърт час той надхитри съперника си и даде аванс на Шалке с добре пласиран нисък удар в левия ъгъл (16). Третият му гол в третия тестови мач.

Но десетият отбор в трета дивизия, чийто треньор е Тобиас Швайнщайгер, изобщо не беше шокиран и седем минути по-късно изравни чрез Патерсон Чато. Нападателят на VfL получи свободен удар с глава в средата на вратата. Ралф Фехерман го пусна, а Чато го изтупа от праха. До почивката S04 стигна чрез Мариус Бюлтер (26.) и Симон Теродде (38.) на два пъти опасно пред вратата.

Cisse изравни малко преди края

След смяната Оснабрюк продължи да работи по начина, по който беше спрял. В 47-ата минута Седрик Брюнер фаулира Ба-Муака Симакала в наказателното поле, който вкара наказателния удар и даде преднина на домакините. След това Шалке на моменти натискаше за изравняване, но имаше само една добра възможност чрез Себастиан Полтер (71-ва минута). Малко преди края Ибрахима Сисе вкара изравнителния гол (86-и).

Сега е време играчите да излязат в коледна ваканция. На 2 януари отборът ще се събере отново, за да отпътува за тренировъчния лагер в Белек. Предвидени са още два контролни мача в Турция срещу ФК Цюрих (7.1.) и 1.ФК Нюрнберг (10.1.). Седмица преди началото на мисията за оставане в лигата на стадион „Велтинс Арена“ ще се проведе генералната репетиция срещу Вердер Бремен.