2:5! Виктория Кьолн трябва да гледа надолу след трето поредно поражение

След страхотния старт на сезона в трета дивизия, Виктория Кьолн в момента изпитва затруднения. Те претърпяха третото си поредно поражение срещу 1. фК Саарбрюкен.

Виктория Кьолн в момента се бори в трета дивизия. Догонващият мач срещу 1. ФК Саарбрюкен също беше загубен – след 90 минути резултатът беше 2:5 (0:1.).

Това беше трето поредно поражение за Виктория, след като отборът на треньора Олаф Янсен вече загуби от MSV Дуисбург и от U23 на Борусия Дортмунд.

Нещата започнаха зле срещу Саарбрюкен. Амин Наифи вкара от близко разстояние само след три минути, за да даде преднина на гостите. Докато Кьолн не успяваше да вкара гол, Касим Рабихич едва не направи 2:0 след 14 минути – но стражът на Виктория Бен Фол реагира силно срещу бившия играч на Есен. На почивката Кьолн продължаваше да е в играта само защото Кай Брункер също пропусна страхотна възможност.

Същата беше картината и след почивката. Саарбрюкен отново отбеляза ранен гол и покачи на 2:0 за Виктория Кьолн. След грешка в отбраната Брункер потегли сам към вратата и тунингова Фол за предполагаемото предварително решение.

Никой не мислеше, че Виктория може да се върне след представянето, което показваше до момента. Все пак надеждата бе възстановена след 55-та минута, когато Андре Бекер изненадващо вкара за 1:2. 13 минути по-късно надеждата отново бе попарена

Въпреки че Фол спаси дузпа, отсъдена за нарушение на Рабихич, последва удар на Наифи, който отбеляза втория си гол за вечерта. Сега Виктория нямаше отговор.

Въпреки това екшънът продължи. Малко преди края Лука Кербер вкара гол, за да направи резултата 4:1 за Саарбрюкен. Лука де Меестер намали изоставането си до 2:4, след което Тим Сивеха вкара за Саарбрюкен и оформи крайния резултат 5:2.

В резултат на това Кьолн трябва да гледа все по-надолу в таблицата, като разликата до първото място, даващо право на изпадане, все още е осем точки. Настроението в Саарбрюкен е различно.

Те успяха да затвърдят победата си във Валдхоф Манхайм. Сега те са на единадесето място с 38 точки, въпреки че Саарбрюкен все още имат мач преднина. Ако FCS спечелят и този мач, те вече ще са на седмо място.

Виктория Кьолн продължава кампанията си в събота (24 февруари, 14:00 ч.) срещу SV Sandhausen. Саарбрюкен се изправя срещу Арминия Билефелд в неделя (16:30 ч.)