2:5 след 2:0 – единайсетте точки на Кнапман изпускат ранната преднина от ръце

В четвъртия ден от мача от Ландеслига 3 Нидеррайн BW Mintard допусна първото си поражение през настоящия сезон срещу промотирания Adler Frintrop (2:5).

DJK Blau-Weiß Mintard стартира добре новия сезон в Ландеслигата. Със седем точки от три мача отборът на треньора Кристиан Кнапман заемаше второ място преди четвъртия ден и дори можеше да излезе начело в класирането при победа срещу Adler Frintrop. Но това не се случи. На домашния си изкуствен терен отборът на Мюлхайм губи с 5:2 (2:2) от силния промотиран отбор.

Отначало обаче всичко изглеждаше различно. При проливен дъжд Минтард поведе с гол на Морено Мандел в петата минута на мача. 13 минути по-късно Серкан Гюзел реализира дузпа и поведе с 2:0. „Беше добре, защото напълно се адаптирахме към противника. През първите 25 минути играта вървеше само в едната посока“, обясни Кнапман след мача.

Неговият колега Марсел Корнелисен изглеждаше объркан в началото: „След 0:2 бяхме малко притеснени. Първият гол беше отбелязан бързо и доста лесно. Второто, наказанието, той не може да даде така.“

Преди почивката Frintrop изравни

След добрия старт отборът на Knappmann сякаш се промени. Фринтроп изравни още до полувремето благодарение на головете на Яник Райнърс (32-ри) и Лука Тоепелт (45-ти) и продължи точно там след смяната на вратите.

През второто полувреме Райнърс (53-и) и Лука Брехман (55-и) отново обърнаха мача в полза на гостите за много кратко време. През второто полувреме нямаше и следа от синьо-белите. В 66-ата минута Тоепелт вкара гол, за да подпечата победата. В крайна сметка резултатът остана горчив – 2:5 от гледна точка на Минтард.

Cornelissen: „Реакцията беше сензационна.“

„Напуснахме плана. Мисля, че видяхме до какво води това. Второто полувреме беше огледален образ на последните 20 минути от първото полувреме“, каза Кнапман, описвайки причините за първото поражение за сезона.

След последния съдийски сигнал Корнелисен беше видимо доволен от представянето на своя отбор: „Реакцията беше сензационна. Заслужавахме да изравним. По мое мнение оценката 5:2 е оправдана и по отношение на сумата. Имахме много шансове да вкараме още повече голове.“

Сега и на двата отбора им предстои английска седмица. Във вторник се играе областната купа, а в ден 5 Минтард трябва да играе с ДВ Солинген (25 септември, 15:30 ч.), а Фринтроп приема 1 ФК Вюлфрат в същия ден (15:00 ч.).