26-та поредна победа: Новак Джокович е неудържим на Australian Open?

Новак Джокович подчерта по впечатляващ начин ролята си на фаворит на Откритото първенство на Австралия. С 26-ата си поредна победа в Мелбърн 35-годишният тенисист лесно достигна до полуфиналите. След като победи руснака Андрей Рубльов с 6:1, 6:2, 6:4, Томи Пол очаква сърбина, който се стреми към 22-ра победа в турнир от Големия шлем в Мелбърн.

Специален момент след мача: „Джокера“ поздрави майка си, която седеше на трибуните, за 60-ия ѝ рожден ден. Мелбърн и „Род Лейвър Арена“: сърдечен роман за сърбина.

Американецът Пол имаше повече проблеми при победата си със 7-6 (8-6), 6-3, 5-7, 6-4 над сънародника си Бен Шелтън, който достигна до четвъртфиналите по напълно неочакван начин.

Лошо предзнаменование за Пол (номер 35 в световната ранглиста): Съперникът на Джокович е спечелил всичките си девет полуфинала в Мелбърн.

Арина Сабаленка достигна до последните четири в Мелбърн за четвърти път. Беларускинята спечели срещу Дона Векич от Хърватия с 6:3 и 6:2.

Там Сабаленка ще срещне полската изненада на турнира Магда Линет. 30-годишната тенисистка спечели с 6:3 и 7:5 срещу фаворизираната чехкиня Каролина Плишкова.

Тежко бреме за Линет: полуфиналната съперничка Сабаленка е в подем и тази година все още не е загубила сет