6:0 благодарение на Waru? Германия печели с ръце надолу – Бразилия също

22-годишната Клара Бюл изплете на една кука сладката коала с фланелката на Германия за @DFB_Frauen. Очевидно талисманът е имал ефект на откриването на Световното първенство по футбол.

Италия започна Световното първенство с късна победа с 1:0 над Аржентина. Кристиана Джирели от Ювентус Торино отбеляза изкупителния гол в 87-ата минута.

Джирели беше заменена само три минути по-рано в Оукланд. Италия вече е с равен брой точки с Швеция в група G.

Германия започна турнира по мечтан начин с победа с 6:0 над новака на Световната купа Мароко – отчасти благодарение на два гола с глава на капитана на отбора Александра Поп.

Дали това се дължи на Вару, талисмана на DFB за жени, предстои да разберем в следващите мачове. Симпатичната коала с фланелката на Германия е изплетена на една кука от 22-годишната Клара Бюл за нейния отбор.

По този начин жените на DFB засега заемат водеща позиция в група H от предварителния кръг. В оставащите мачове Германия ще играе с Колумбия и Южна Корея.

Футболистките на Бразилия също доминираха в откриващия си мач на Световното първенство срещу дебютантките от Панама. В Аделаида, Австралия, „селесао“ спечели с 4:0 и по този начин излезе начело в група F. Следващият съперник на Селесао е Франция в събота.

Трикратният голмайстор Ари Борхес се отличи за щастливите в мача южноамериканци. Двадесет и три годишният нападател откри резултата в 19-ата минута и добави още два гола (39/70-ата). Биа Занератто (48-ата) оформи крайното 3:0 след най-красивото движение на това Световно първенство досега.

Под одобрителните възгласи на 13 142 фенове шесткратната носителка на Световната купа Марта влезе на мястото на Борхес в 75-ата минута. 37-годишният футболист, който участва за шести път на Световно първенство, не успя да вкара нов гол.