6:0 в контрола срещу Adler Union Frintrop – Вонич празнува дебюта си

Rot-Weiss Essen победи Adler Union Frintrop в градски двубой. Преди генералната репетиция срещу СК Верл дебют направи новодошъл играч.

В сряда вечерта третодивизионният отбор Rot-Weiss Essen изигра контролна среща срещу Adler Union Frintrop, отбор, промотиран в горната дивизия. След 90 минути игра RWE спечели с 6:0.

Поражение, което отборът от висшата лига със сигурност може да преглътне. Мачът беше сбъдната мечта за много от играчите, които са фенове на RWE. Освен това успешният треньор Марсел Корнелисен е член на Rot-Weiss Essen от повече от две десетилетия.

Подаръци не бяха раздавани, но в повечето случаи аутсайдерите бяха без шанс при поражението с 0:6. Погледите на привържениците на РВЕ бяха насочени главно към Леонардо Воник.

Нападателят подписа във вторник от 1. ФК Нюрнберг II в Баварската регионална лига и дебютира за отбора на треньора Кристоф Дабровски след почивката.

Тестваният от SV Wehen Лукас Брумме, който иска да се препоръча допълнително за договор в Есен, вкара след само девет минути, за да поведе. Рон Берлински, Марвин Обуз и Седрик Харенброк увеличиха преднината до 4:0 до почивката.

След смяната резултата увеличиха Торбен Мюсел и Айзея Йънг. Новодошлият Воник се отчете с удар с глава и асистенция на Мюсел, който трябваше да направи резултата 7:0.

Така след 6:0 единственото нещо, което имаше значение, беше стрелецът, който пробяга през терена в 80-ата минута.

След мача с Фринтроп на червено-белите им предстои още един генерален тест преди откриването на сезона при гостуването на ФК Халешен (04 август, 19:00 ч.). В събота (29 юли, 14:00 ч.) RWE е домакин на съперника си от трета лига SC Verl.

Как игра RWE през първото полувреме: Golz – Wiegel, Kourouma, Bastians, Plechaty – Rother, Götze – Brumme, Harenbrock, Obuz – Berlinski

Как игра RWE през второто полувреме: Шпрингер – Вуфак, Риос Алонсо, Боленберг, Фолке – Сапина, Айзфелд – Фризнер, Мюсел, Йънг – Воник

Голове: 0:1 Брумме (9-и), 0:2 Берлински (16-и), 0:3 Обуз (25-и), 0:4 Харенброк (39-и), 0:5 Мюсел (47-и), 0:6 Йънг (49-и)