7:0 срещу Westfalia Rhynern – Реус с гривна, Зюле капитан

Никлас Зюле беше капитан на BVB в контролната среща с Westfalia Rhynern. Марко Ройс вкара два гола и подготви още един при победата със 7:0.

Когато тестовият мач между Борусия Дортмунд и отбора от Оберлигата Вестфалия Райнърн вече беше в ход, случващото се извън терена беше по-важно за много от 2500-те зрители в Хам. Матс Хумелс отдели време да се разходи из терена, раздаде автографи и се усмихна на камерите. При първата си поява за новия сезон вицешампионът се представи на тъча в сряда вечерта.

В спортно отношение обаче победата със 7:0 (3:0) на старта на серията от контролни мачове беше с много ограничено значение. Треньорът на Дортмунд Един Терзич работи в началото на тази подготовка с по-къс състав, състоящ се предимно от играчи от отборите U23 и U19. Интернационалите все още са в почивка и се очаква да се завърнат в Рурската област едва през уикенда. Карим Адейеми все още лекува мускулна травма в бедрото, спорното ново попълнение Феликс Нмеча тренира пълноценно с отбора за първи път във вторник – и отсъстваше в Ринер.

Иначе Терзич предложи останалите играчи, които все още имат ранг и име: Никлас Зюле изведе Дортмунд на терена като капитан, Торган Хазар дриблираше по лявото крило, Марко Ройс – през средата. Кандидатът за продажба Томас Мьоние се защитаваше отдясно. Междувременно Матс Хумелс беше на пейката, както и благородният талант Жулиен Дюранвил и Матеу Мори, който отдавна има контузии.

Бяха необходими дванадесет минути, за да може BVB да разчупи защитата на отбора от Оберлигата. Азар пресече, а Реус вкара топката с лявата ръка във вратата за 1:0. А на 34-годишния играч му трябваха още дванадесет минути, за да отбележи следващия гол, който си заслужава да се види – шут от 18 метра в левия ъгъл за 2:0.

Това беше типичен подготвителен мач. Фаворитите се бореха, но показаха, че никога досега не са играли заедно в това съзвездие. Аутсайдерите от горната дивизия се защитаваха по най-добрия начин – и имаха двоен шанс. Първо Мьоние се намеси в точния момент, а след това белгийският национал изстърга топката от голлинията (36-та). От другата страна нападателят на U19 Юлиан Рийкхоф добави 3:0 преди почивката след центриране на Реус (43.). В противен случай се забелязваше: левият защитник Гиле Буено от U23.

На почивката Терзич извърши почти пълна смяна. Хумелс влезе на мястото на Зюле и пое капитанската лента, а Ройс, Мьоние и Хазард също останаха долу. Мори направи своето завръщане като десен защитник. Пол-Филип Бесонг (53./67.) вкара гол, както и Реус. Хакан Сезлер от Ринерен пропусна дузпа (74.). Хендри Бланк увеличи преднината си на 6:0 (87.), а Принс Анинг вкара последния гол (89.).