90.+3! Саарбрюкен също победи Мьонхенгладбах и се класира на полуфиналите

Приказката продължава! В проливния дъжд 1. ФК Саарбрюкен отстрани и Борусия Мьонхенгладбах от Купата на DFB у дома и се класира на полуфиналите!

След запомнящите се победи срещу ФК Байерн (2:1) и Айнтрахт Франкфурт (2:0), 1. ФК Саарбрюкен продължи приказката за Купата на ДФБ от Лудвигшпарк във вторник вечерта.

В пренасрочения четвъртфинал – първоначално мачът беше отменен заради негодността на терена след проливния дъжд – третодивизионният клуб победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 в проливния дъжд благодарение на гол в последната минута.

В една много бърза начална фаза с шансове и за двете страни Гладбах взе ранна преднина. Марсел Гаус не изглеждаше добре в двубоя с Франк Онорат по дясното крило. Французинът се откъсна в наказателното поле и подгони Робин Хак, който последва гола си в дербито срещу Кьолн с гол за купата (8′).

Третодивизионният отбор обаче не беше шокиран. Само три минути по-късно Ко Итакура за съжаление отклони пас в краката на Амин Наифи. Нападателят на Саарбрюкен стреля от 18 метра и не даде никакъв шанс на Мориц Николас във вратата на Борусия (11′).

Роко Райц имаше страхотен шанс бързо да върне аванса на гостите, но Бярне Тьолке в последния момент компенсира първоначалната си грешка (14′). Стражът на FCS Тим Шрайбер вече беше изпреварил удара на Онорат от осем метра, но Лукас Бьодер спаси точно преди линията (18), а Хак пропусна и за 2:1 (21) – отново след асистенция на Онорат.

Теренът става все по-дълбок, а шансовете – все по-редки

На трудния терен в Саарбрюкен, на който отново валеше дъжд, след това играта стана малко по-разкрепостена. Гладбах пое контрола върху играта, Саарбрюкен се отдръпна и се оттегли на почивката с 1:1

Играта остана оспорвана и след почивката, но локвите станаха по-дълбоки, което все повече затрудняваше Гладбах да организира структурирана атака. Хак не успя да се възползва от подхлъзване на Шрайбер, който успя само да огъне топката във вратата от границата на наказателното поле (60′).

Иначе защитата на Саарбрюкен устояваше на често невдъхновените атаки на Гладбах. За сметка на това самият ФКС стана опасен в продълженията на мача. Итакура първо спаси изстрел на Бьодер в корнер (90,+2), но големият момент тепърва предстоеше.

Брункер позволява на Лудвигспарк да празнува

Беше третата минута на продължението, когато резервата Фабио Ди Микеле Санчес дриблира по лявото крило и прехвърли топката в половината на Гладбах, която беше под вода, на нивото на наказателното поле. Там топката се плъзна към втората греда, където Кай Брункер нахлу и хладнокръвно завърши от 15 метра, за да даде преднина на Гладбах с 2:1.

По-малко от две минути по-късно прозвуча последният съдийски сигнал и „Лудвигспаркщадион“ изпадна в екстаз. Отборът от Саарбрюкен продължава своята приказка и е на полуфинал за купата заедно с 1. FC Kaiserslautern, Fortuna Düsseldorf и Bayer 04 Leverkusen. В допълнение към дъжда от пари, ФКС може да се радва и на едно дерби. Във вторник, 2 април (20:45 ч.), полуфиналът ще се играе у дома срещу 1. фК Кайзерслаутерн.