Aue издърпа покрай RWE – Дрезден пропиля победата в Елверсберг

Dynamo Dresden пропиля победа при гостуването си на лидера SV Elversberg. СГД допуснаха късен изравнителен гол.

Динамо Дрезден спечели точка в мач от горната част на 3. футболна лига при гостуването си на SV Elversberg. След продължителна преднина на саксонците крайният резултат бе 1:1 (0:1). Щефан Куцке (23-та минута) бе дал преднина на саксонците. Жокерът Ерос Дакай (81-ата минута) вкара изравнителното попадение от дузпа. Мачът в Елверсберг беше наблюдаван от 7219 зрители. Това беше осмият пореден мач на Динамо без поражение.

Домакините имаха първата възможност да отбележат гол в мача. Валдрин Мустафа (5) се мерна на границата на наказателното поле и изпробва вратаря на SGD Стефан Дърляча. Двадесет и три годишният играч направи отлично спасяване, за да отклони топката около гредата. От другата страна Дрезден се справи по-добре. След изпълнение на свободен удар Куцке успя да вкара топката необезпокояван. До почивката Динамо се защитаваше убедително и рядко позволяваше на Елверсберг да създава голови възможности.

Веднага след подновяването на играта Дрезден натисна за 2:0, а най-добрият шанс бе дело на защитника Клаудио Камеркнехт (47-и). Мощният му удар обаче вместо във вратата се удари в напречната греда. В резултат на това Елверсберг ставаше все по-силен и по-силен. Но на домакините също им липсваше финалната точност. След фаул от страна на защитника на SGD Макс Кулке съдията Михаел Бахер посочи бялата точка. Дакай се намеси и с много късмет изравни резултата на 1:1.

В другия неделен мач изпадналият от втора дивизия Ерцгебирге Ауе спечели с 2:1 (0:1) срещу 1. фК Саарбрюкен. Калоджеро Рицуто (27.) се разписа за ФКС за 1:0, а Димитрий Насаров (48.) и Антонио Йонич (80.) осигуриха обрата в полза на саксонците с головете си. Те загубиха Антонио Йонич с червен картон след нападение (88.).