Baumberg, Ratingen, Uerdingen – всички топ отбори губят далеч от дома

Английската седмица в Оберлига Нидеррайн предложи няколко интересни сблъсъка в четвъртък. Очакваха се и няколко изненади.

След като английската седмица в Oberliga Niederrhein започна с три мача в сряда вечер, тя продължи в четвъртък с пет двубоя.

Наред с други, в действие бяха топ отборите Sportfreunde Baumberg, Ratingen 04/19 и KFC Uerdingen. Толкова в аванс: и трите отбора паднаха безславно.

Лидерите в лигата Баумберг изненадващо загубиха с 3:2 от новопостъпилия ФК Мюлхаймер. Въпреки че Енес Топал вкара два пъти за лидерите в заключителните етапи, в този момент Мюлхайм вече водеше с 3:0 и за тях беше твърде късно да наваксат.

Най-близките съперници на Баумберг – Ратинген 04/19, бяха победени с 2:0 от ETB Schwarz-Weiß Essen, след като допуснаха два късни гола. Фатих Озбайрак и Клинтън Уилямс вкараха за клуба от Оберлигата на Есен в продълженията.

Това можеше да бъде идеалният ден за мача на KFC Uerdingen, но отборът от Крефелд също трябваше да се прибере у дома с празни ръце. Традиционният клуб загуби с 3:1 от Унион Нететал и загуби далеч от дома за първи път от средата на октомври (тогава 1:0 в Зонсбек). Временният гол на Такуми Янагисава за 1:1 не можа да предотврати това горчиво поражение.

Хамборн 07 отпразнува изключително важна победа в битката за изпадане. Хамборн обърна изоставането си от 1:0 при гостуването на VfB Хилден в триумф с 2:1. От друга страна, намиращият се на дъното TSV Meerbusch остана без победа и загуби с 1:0 от FC Büderich.

Великденската почивка очаква всички клубове от Оберлигата след тази английска седмица. Следващите мачове ще се проведат едва в събота, 6 април. Големият акцент в 26-ия ден е мачът на върха между лидерите Sportfreunde Baumberg и четвъртия в класирането KFC Uerdingen