Bitter – Мариус Бюлтер е отстранен за една седмица срещу Франкфурт.

Мариус Бюлтер е един от най-добрите играчи на ФК Шалке 04 напоследък. След петия си жълт картон той ще пропусне важния мач срещу Франкфурт.

ФК Шалке 04 изживя първото полувреме на мача с лидера в Бундеслигата ФК Байерн Мюнхен, което беше очаквано: Мюнхенци, които трябва да се борят за защита на титлата си, поведоха рано с 2:0 с голове на Томас Мюлер и Джошуа Кимих.

Но сякаш това не беше достатъчно, нещата за Шалке 04 станаха наистина горчиви малко след това: Мариус Бюлтер видя жълт картон след явен фаул. Нападателят подцени пас на Байерн и събори Нусаир Мазрауи – жълтият картон беше ясен и оправдан. „Не знам какво прави там отзад“, каза пандитът на Sky Дитмар Хаман. Защитната акция толкова назад в полето не трябваше да бъде необходима. „Много, много лоша новина за феновете ни Шалке 04.

Защо това е толкова съдбоносно за Шалке? Това беше пети жълт за 30-годишния играч, така че той е отстранен за следващия мач. За съжаление, това е важният домакински мач срещу Айнтрахт Франкфурт (събота, 15,30 ч./Sky) – мачът, който беше избран за ключов в трудната оставаща програма на борещия се срещу изпадане отбор на Шалке.

Там сега шалкерите ще трябва да се справят без един от най-добрите си и най-точни играчи. Наказателният удар на Бюлтер в 12-ата минута на продължението донесе на отбора победа над Майнц 05 – и даде нов кураж на кандидатите за изпадане.

По тактически съображения треньорът Томас Рейс можеше да пощади Бюлтер в Мюнхен, където Шалке бяха явни аутсайдери, за да не види жълт цвят. Но непосредствено преди мача Рейс подчерта, че Бюлтер може да е достатъчно умен, „за да не си изкара жълт картон – а ако го направи, следващата седмица ще играе някой друг“.

Той вече бе подчертал на пресконференцията в четвъртък: „Ще се погрижим да изведем най-добрия отбор. Може да се окаже, че един или друг играч, който има запис, няма да играе. Но това няма да е само заради четвъртия жълт картон, а и по тактически причини“.

Спокойното отношение на треньора не беше възнаградено: Бюлтер ще липсва на „Шалкерите“.