Black Sunday – MSV Duisburg без шанс в двубоя в мазето

Черна неделя за MSV Duisburg. Те загубиха с 2:0 от Арминия Билефелд – остават им само седем мача, за да избегнат изпадането от Регионалната лига. Разликата се върна на пет точки.

Двубой от сутерена в трета дивизия. Арминия Билефелд посрещна MSV Duisburg. И при победата с 2:0 (2:0) нещата наистина се получиха още от самото начало.

Треньорът на MSV Борис Шомерс разчиташе на същата стартова единайсеторка, както преди международната пауза при победата с 2:0 срещу 1. FC Saarbrücken.

Треньорът на Билефелд Мишел Княз промени стартовия си състав на една позиция след поражението с 1:0 срещу SV Waldhof Mannheim преди международната пауза.

И двата клуба започнаха с открити голови положения. Само след три минути бяха отбелязани два гола от висока класа. Първо за домакините, но няколко опита в рамките на няколко секунди не успяха да намерят път към мрежата точно пред вратата. Винсент Мюлер направи две сензационни спасявания.

На другия край бе Йонас Керскен, който на два пъти спаси удари на Дуисбург. Какво начало. След това нещата малко се успокоиха, но интензивността остана висока

Arminia Bielefeld - MSV Duisburg 31 март 2024 г.
Arminia Bielefeld – MSV Duisburg 31 март 2024 г.

И след това беше както толкова често. Попадението стана 1:0: Фабиан Клос се извиси високо след корнер, Мюлер парира и Леон Шнайдер вкара за 1:0 за домакините.

А Дуисбург? Те се потрудиха, имаха няколко шанса и трябваше да направят ранна смяна. Сантяго Кастанеда беше заменен, тъй като беше на път да получи жълт и червен картон. Ерик Зенга влезе на негово място и бързо трябваше да гледа как резултатът пада до 0:2

Напред MSV се отвориха пространства и ветеранът Клос се възползва от това – те се оттеглиха на почивката с 2:0. След смяната MSV веднага се опитаха да упражнят натиск.

Отборът от Майдерих обаче не успя да създаде никакви шансове и с всяка изиграна минута изглеждаше все по-малко вероятно зебрите да обърнат мача. Билефелд бяха много по-близо до това да направят 3:0, отколкото MSV да намалят разликата.

В резултат на това резултатът остана 2:0 – Билефелд с първа домакинска победа в лигата през 2024 г. и изключително важни три точки в битката за изпадане. Сега MSV отново е на пет точки от зоната на изпадащите – натискът се увеличава и сега ги очаква дербито на Хафенщрасе в Есен.

Арминия Билефелд продължава кампанията си в петък (5 април, 19:00 ч.) на стадиона на ФК Инголщат. MSV трябва да изиграе дербито в Rot-Weiss Essen в неделя (7 април, 16:30 ч.)