BVB и Шалке увеличават натиска върху лидерите от Кьолн

Borussia Dortmund и Schalke 04 спечелиха мачовете си в U19 Бундеслига Запад. По този начин Revierklubs увеличават натиска върху 1. FC Köln.

Отборите U19 на Борусия Дортмунд и Шалке 04 се сбогуваха успешно със зимната пауза. В последния ден от годината в Западната Бундеслига BVB победи MSV Duisburg с 1:0, а S04 отбеляза победа с 3:0 над SC Paderborn.

По този начин Revierklubs увеличава натиска върху досегашния лидер 1. FC Köln, който приема Preußen Münster по обяд (13:00 ч.). Поне временно Дортмунд и Шалке изпревариха катедралните градове. Актуализация (15:00 ч.): 1. FC Köln спечели мача си и вече е зимният шампион на U19 Бундеслигата.

Ако обаче Кьолн спечели срещу Мюнстер, той ще си върне първото място от BVB, който ще има същия брой точки, и ще измести Шалке на трето място.

За дортмундци победата над MSV в неделя сутринта беше свързана с тежка работа. Дуисбург показа защо е една от положителните изненади на настоящия сезон и заема пето място.

Едва в 85-ата минута бе отбелязан победният гол. С изстрел в неделя Рафел Лубах осигури трите точки за Борусия. Преди това MSV се отслаби: Ленокс Керн получи червен картон за предполагаемо плюене по посока на съдията (62-ра минута).

Зрителите трябваше да чакат дълго време за гол и в мача на Шалк в Падерборн. В 74-ата минута Никлас Бартел даде преднина на отбора на Шалке. Келси Майсел увеличи преднината си в последните минути с попадение (80-ата, 88-ата).