BVB начело, Шалке се бори за последния кръг – Как вървят нещата в другите сезони

Шампионатът е решен на запад. В северната част на Бундеслигата до 19 години обаче следващия уикенд ще има абсолютен сблъсък. Ситуацията в Германия.

В западната част на Бундеслигата U19 шампионатът всъщност вече е решен. Още преди 22-ия ден на мача беше ясно, че Борусия Дортмунд ще влезе в последния кръг на германското първенство като победител през сезона. Дортмунд си осигури неофициалната титла на запад в сряда вечерта на дивана.

Тъй като най-близките им съперници Байер Леверкузен изненадващо загубиха с 2:1 от намиращия се в дъното на таблицата СК Верл в мач за наваксване, работническият клуб вече не може да настигне BVB. В резултат на това отборът на треньора Майк Тулберг ще се класира за финалния кръг като шампион за трети пореден път.

Западът обаче е единствената секция, която има двама финалисти. А битката за мястото зад BVB е изключително вълнуваща. В момента Байер 04 Леверкузен заема това място с 45 точки. ФК Шалке 04 е на една точка зад тях, като и двата отбора празнуваха победи през уикенда.

Наскоро Леверкузен спечели с 3:2 прекия сблъсък. При сегашното положение именно рейнландците ще продължат към последния кръг.

След това ще ги очакват двама съперници от другите две национални лиги в турнирен формат. Това е текущото класиране:

U19-Bundesliga North/Northeast

Херта БСК е начело на таблицата – с две точки пред VfL Волфсбург. Но всъщност трябваше да са пет. Берлинчани водеха с 2:0 срещу Хамбургер СВ миналия уикенд, но загубиха с 3:2.

Вълците, от своя страна, не оставиха никакво съмнение относно амбициите си за последния кръг с победата с 9:0 срещу Ханза Рощок. Херта и Волфсбург ще се изправят един срещу друг в събота, 20 април, от 14:00 ч. До края на сезона остават общо четири дни за мачове.

U19 Бундеслига Юг/Югозапад

Миналата година 1. FSV Mainz 05 първо спечели сезона в Югозапада, а след това и шампионската титла на Германия. След това отборът на Майнц се класира за Младежката лига на УЕФА, където отпадна едва на четвъртфинала срещу ФК Порто (1:4).

През този сезон обаче Майнц е далеч от това. След поражението с 5:2 срещу Айнтрахт Франкфурт хесенци ги задминаха и вече са четвърти. TSG 1899 Hoffenheim е на върха на таблицата – с девет точки пред най-близкия си съперник FC Ingolstadt. Четири мача преди края на сезона билетът за последния кръг е толкова добър, колкото и резервиран