BVB обръща мача след гол на Гьотце

Състезанието продължи напред, Борусия Дортмунд последва примера му благодарение на впечатляващия скачащ удар с глава на Матс Хумелс:

Четири дни след прочутия си поход към четвъртфиналите на Шампионската лига отборът на треньора Един Терзич затвърди мястото си в Бундеслигата с победа над Айнтрахт Франкфурт с 3:1 (1:1).

Карим Адейеми (33), Хумелс (81) след изпълнение на свободен удар от Юлиан Брандт и Емре Кан (90+3, дузпа) обърнаха мача с головете си. Бившият любимец на феновете на Дортмунд Марио Гьотце (13) беше извел гостите напред. Осем мача преди края на сезона BVB има една точка преднина пред РБ Лайпциг, докато Франкфурт остава шести.

Терзич направи пет промени в отбора си в сравнение с втория мач от 16-ия кръг на Шампионската лига срещу ПСВ Айндховен (2:0), за да осигури „необходимата свежест“. Вратарят Грегор Кобел отсъстваше с контузия, а Жадон Санчо, който също не беше напълно здрав, първоначално беше само на пейката.

Дори и без намиращия се във форма англичанин, домакините взеха превес пред 81 365 зрители на поредния разпродаден „Сигнал Идуна Парк“. Марко Ройс (7-и) и Ян Маатсен (11-и) бяха близо до отбелязване на гол от дистанция.

След това обаче дойде студеният душ за BVB. След грешка на Нико Шлотербек Омар Мармуш спринтира сам към вратата на Дортмунд. Заместникът на Кобел Александър Майер направи силно спасяване, но героят от световното първенство Гьотце вкара последвалия го удар, за да даде преднина на гостите

BVB се разколебаха само за кратко и натиснаха за изравнителен гол. Ударът с глава на Никлас Фюлкруг обаче беше спасен на линията от Вилиан Пачо (18′).

Фюлкруг е единственият играч от втородивизионния тим, който пътува за националния отбор на Германия в понеделник. Подобно на някои от своите съотборници, Адейеми не беше разглеждан от треньора на националния отбор Юлиан Нагелсман. Но това не му попречи да изравни от близко разстояние след силна подготвителна работа на Дониъл Мален. След това нещата станаха диви. И двата отбора пропиляха добри възможности за контраатаки до почивката, като губеха излишно топката.

Хесен излезе смело на почивката. Първо бившият играч на Дортмунд Ансгар Кнауф се подхлъзна на обещаваща позиция в наказателното поле (49′), а минута по-късно Дина Ебимбе не успя да преодолее Майер от остър ъгъл.

Дортмунд, от друга страна, се нуждаеше от известно време, за да намери отново своя ритъм. В началото на второто полувреме на домакините им липсваха прецизност и решителност.

След малко по-малко от час игра обаче жълто-черните си върнаха повече контрола. Те обаче трудно намираха пролуки в компактната защита на Айнтрахт. Терзич реагира с двойна смяна, включвайки в игра Феликс Нмеча и Джейми Байно Гетенс.

На BVB обаче продължаваха да липсват идеи и Франкфурт оставаше опасен при няколкото контраатаки. Мармуш обаче не успя да вкара срещу Майер, който реагира решително (68′). В другия край Мален опита късмета си от дистанция (71′). След това Хумелс направи своето грандиозно влизане в стил централен нападател