BVB побеждава отбор от Оберлигата, MSV губи с 2:0: Ето как преминаха генералните репетиции преди началото на сезона

Новият сезон в Западната Бундеслига U19 започва този уикенд. Ето как се представиха клубовете от Ревиера в последните си контролни срещи.

Новият сезон в U19 Бундеслига Запад е на път да стартира. След като вече се изигра първият мач в елитната дивизия U17, през следващия уикенд ще стартират и юношите А.

А с Борусия Дортмунд, действащите шампиони на Западна дивизия, очевидно са готови за откриващото си гостуване на Байер Леверкузен (неделя, 13:00 ч.). В последния контролен мач BVB отпразнува категорична победа срещу отбор от мъжката Оберлига, като спечели с 4:0 срещу SG Finnentrop/Bamenohl.

Коул Кембъл (30-и), топ нападателят Парис Брунер (47-и), Киел-Арик Вейтен (59-и) и Усман Диало (86-и) отбелязаха головете за германския първенец. „Наистина ми хареса начинът, по който протече срещата“, заяви треньорът Майк Тулберг пред клубните медии след успеха в края на подготовката. „Влизаме в последната седмица на тренировките с добро чувство и очакваме с нетърпение откриващия мач за точките в Леверкузен.“

Междувременно генералната репетиция на ФК Шалке 04 беше още преди седмица. Кьонигсбльовци също отпразнуваха победа с 4:0, приемайки U19 отбора на ФК Инголщат от Югозападната/Югоизточната дивизия.

След голове на Яник Нумбизи (15-и), Витали Бекер (21-и) и Макс Грюгер (22-и) отборът на Норберт Елгерт поведе комфортно с 3:0 още в началото, а в 90-ата минута Джърмейн Ян сложи край на всичко. В първия ден от мача S04 ще бъде домакин на Арминия Билефелд (неделя, 11:00 ч.).

Докато Шалке за малко не успя да участва в предсезонните финали, MSV Дуисбург се оказа изненадващ отбор. Зебрите завършиха на пето място.

Преди началото на новия кръг срещу Фортуна Дюселдорф (неделя, 11:00 ч.) обаче Дуисбург допусна поражение. В неделя тимът на Енгин Вурал загуби с 2:3 от представителя на Северна/Североизточна Европа SV Meppen.

Давид Зогу бе отбелязал попадение, с което даде преднина на отбора от Мейдерих с 2:0 на почивката (17-та, 44-та). В последния половин час обаче те се отказаха от играта и загубиха с 3:2, след като допуснаха голове в 61-ата, 75-ата и 87-ата минута.

Серията от контролни мачове на VfL Бохум приключи успешно. Победата с 5:1 срещу изпадналия от групата Rot-Weiss Essen в неделя даде възможност на бохумци да презаредят батериите за мача срещу Алемания Аахен следващата събота (13:00 ч.) под зоркия поглед на треньора на RWE Кристоф Дабровски.