BVB: Поражение от началото с отстраняване в Младежката лига

Юношите на Борусия Дортмунд U19 започнаха кампанията си в Младежката лига с поражение срещу ФК Копенхаген.

Юношите на Борусия Дортмунд U19 допуснаха първото си поражение през настоящия сезон. На старта на Младежката лига BVB губи у дома от ФК Копенхаген с 0:2 (0:0).

Във вторник следобед повече от 500 зрители в Бракел видяха как стражът на BVB Силас Острински получи червен картон за аварийно спиране малко след началото на второто полувреме (51-ва минута). Той изчисти противника си малко преди границата на наказателното поле.

Note
Note

В продълженията гостите от Дания ставаха все по-силни и на два пъти преодоляха защитата на Дортмунд след последния четвърт час. Орри Оскарсон даде преднина на Копенхаген (77.), а след това Емил Шлихтинг даде предварителното решение (83.).

Следващата задача в Младежката лига вероятно няма да е по-лесна за BVB. През следващата седмица те ще пътуват до Манчестър Сити в сряда (14 септември, 16:00 ч.). Английският отбор спечели с 5:1 срещу ФК Севиля в първия ден от мача. Преди сблъсъка Дортмунд ще играе с Енерги Котбус в първия кръг на DFB Junior A Cup (неделя, 11:00 ч.).