BVB се разбунтува, Леверкузен победи Шалке в топ мач

Bayer Leverkusen спечели с минимална разлика топ мача от 21-ия ден в А-юношеската Бундеслига Запад срещу Schalke 04. Борусия Дортмунд победи VfL Бохум.

След великденската пауза А-Юношеска Бундеслига Запад навлиза в домакинските срещи. И 21-ият ден предложи истински топ мачове.

Байер 04 Леверкузен приемаше ФК Шалке 04 на „Улрих-Хаберландщадион“, като вторият Шалке гостуваше на третия Леверкузен в решаващ мач в битката за второто място и място в шампионския кръг през май. И тук младежите от Байеркройц успяха да натрупат голямо предимство.

В началото Шалке бяха доста стабилни в защита, но им липсваше пробивност в атака. Първата наистина добре изиграна атака на Леверкузен обаче беше успешна: След едно-две подавания Франсис Ониека се озова свободен пред вратата от осем метра и с помощта на десния стълб опъна мрежата (37′). А Байер се развихри още повече преди почивката, когато Мартон Сеп (43) вкара втория гол.

Двата отбора излязоха на полувремето при равни условия, като ефикасният отбор на Леверкузен отново нанесе първия удар: предполага се, че ефектният удар с левия крак на Давид Видларц (58′) е бил решаващ. Но Шалке отново направи мача вълнуващ.

Първо Тайлан Булут реализира дузпа за S04 (80′), след това Жан Пол Ндиайе засече с глава центриране от корнер (86′) и изведнъж единайсеторката на Елгерт се върна в играта. В крайна сметка, след пет минути трепет в продължението на мача, новите вицешампиони от Леверкузен, които са изиграли и един мач по-малко от Шалке, спечелиха с 3:2.

Три гола за BVB в рамките на осем минути – Ефцех печели дербито

VfL Bochum се изправи срещу лидера в лигата Борусия Дортмунд. Те искаха да направят изявление и взеха ранна преднина чрез Алмугера Кабар (4). VfL обаче намери отговор, като Мохамед Махмуд (16) вкара за 1:1 след контраатака. Лидерите обаче увеличиха темпото и Усман Диало (24), Уилям Кембъл (27) и Парис Брунер (32) увеличиха резултата до 4:1 – горчив резултат от гледна точка на Бохум на почивката.

През второто полувреме VfL поне успя да направи 2:4 (61′) чрез Кристофър Ленц, а след това и двата отбора имаха шансове да отбележат нови голове. BVB обаче успешно се справи с преднината си и вече има 16 точки на първото място.

В третия мач от сутринта Виктория Кьолн и 1. ФК Кьолн се срещнаха в градското дерби, като „Ефзехите“ спечелиха с 2:1 благодарение на късен гол. По обед Арминия Билефелд и Фортуна Дюселдорф завършиха наравно 1:1, а СК Падерборн победи Вуперталер СВ с 8:3.

В събота Алемания Аахен и SC Verl завършиха наравно 2:2, докато Борусия Мьонхенгладбах играе в турнира за Купата на Долен Рейн, а MSV Дуисбург няма мач.