BVB II губи от долния отбор на Aue

ФК Ерцгебирге Ауе може да възвърне надеждата си за оставане в лигата преди зимната пауза на третата футболна лига.

В първия мач от 17-ия ден изпадналият от втора дивизия отбор спечели с 1:0 (0:0) при гостуването си на Борусия Дортмунд II. 20 секунди след подновяването на играта Марко Шикора вкара гол, за да даде на гостите заслужена преднина. Въпреки третата победа за сезона, Ауе ще прекара зимната пауза на местата, даващи право на изпадане, с 14 точки.

В сравнение със загубата с 0:2 у дома срещу MSV Duisburg миналата седмица временният треньор Карстен Мюлер промени стартовата единайсеторка на не по-малко от седем позиции, включително Патрик Клевин, който замени контузения редовен вратар Мартин Менел. След спокойна начална фаза Aue става все по-силен и доминира в играта. Пол-Филип Бесонг (18-и, 38-и) и Димитрий Назаров (33-и) имаха най-добри шансове.

Малко след подновяването на играта Назаров спря владеенето на топката от страна на Дортмунд и подаде към Иван Кнежевич, който прехвърли с гърди пристигащия Шикора, който от 14 метра вкара в ъгъла и отпразнува втория си гол за сезона. Aue продължи да доминира в играта, но не успя да увеличи преднината си. Ерцгебирге останаха да треперят, докато домакините натискаха за изравняване в последните минути. Göktan Gürpüz едва не улучи вратата на Ауер в 81-ата и 84-ата минута или не успя да вкара в продълженията, както и съотборниците му, срещу брилянтния Klewin.