BVB II допуска четвърто поредно поражение

Борусия Дортмунд II и VfB Олденбург загубиха с 1:2 (0:1) в мач от 8-ия кръг на трета дивизия. Това е четвърто поредно поражение за отбора от Дортмунд.

Борусия Дортмунд II загуби с 1:2 (0:1) от гостите от ВфБ Олденбург под проливен дъжд на стадион „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд пред 2256 зрители в мач от 8-ия ден на трета дивизия. Това е четвърто поредно поражение за Борусия. От друга страна, VfB Oldenburg остава непобеден вече четири мача благодарение на победата срещу BVB.

Първото полувреме беше сравнително равностойно. Младите борусианци имаха повече от играта, но не бяха достатъчно постоянни пред гола. Най-добрият шанс за Дортмунд през първото полувреме бе дело на Джейдън Брааф. В 27-ата минута Брааф надбяга Леон Дейхман от Олденбург в шестнайсеторката и стреля от остър ъгъл точно покрай далечния ъгъл.

Таблица на времето

JСамо три минути по-късно звънецът прозвуча, но в полето на BVB. Играчът на VfB Манфред Щарке даде преднина на гостите след пас, за който имаше съмнения, че е отсъден, а ръката на Щарке явно е била замесена при получаването на топката. За щастие на Олденбург, VAR не се използва в трета дивизия. Пред вратата обаче Щарке запази хладнокръвие и умело пусна топката над вратаря Лука Унбехаун във вратата на Борусия. На полувремето резултатът беше 0:1.

Дортмунд отново пропусна да направи обрат

В началото на второто полувреме Дортмунд упражни силен натиск и отборът на старши треньора Кристиан Преусер изравни с попадение на Марко Пашалич в 52-ата минута. След свободен удар, изпълнен от Антониос Пападопулос, топката стигна до Пасалич. Пасалич засече топката и стреля ниско във вратата на стража на VfB Пеле Боевинк, за да изравни.

Note
Note

До края на мача не се случи много, което да си струва да се спомене. С изключение на няколко шанса тук и там, нито един от двата клуба не успя да създаде опасни положения за гол. Малко преди последния съдийски сигнал нещата отново се разгорещиха. Кръст от играча на VfB Джъстин Плауц дълго време се движеше във въздуха, преди Роберт Зиетарски да потъне и с мощен удар с глава да даде на гостите преднина от 2:1. Голът на Зиетарски беше и последният в мача, така че след 90 минути на таблото светеше 1:2.

В предстоящия ден 9 Борусия Дортмунд II ще играе като гост срещу FSV Zwickau. VfB Oldenburg ще се изправи срещу SpVgg Bayreuth у дома.