BVB II със следващото поражение – Саарбрюкен загрява за RWE

Досега това не беше уикендът на клубовете от Ревие в трета дивизия. MSV Duisburg все още може да промени това.

Осми мач в трета дивизия. А на върха зрелищното шоу на SV Elversberg продължава. Повишеният от регионалната лига отбор спечели и мача на върха срещу 1860 Мюнхен – с 4:1. Сега Елверсберг се поздравява с успех от върха на лигата и изтласква Льовен на второ място. На почивката всичко вече беше ясно при резултат 3:0. Сваляме шапка за представянето досега.

На почивката на сигурно място се намираше и 1. FC Saarbrücken, следващият съперник на Rot-Weiss Essen, който се прибра в съблекалнята с преднина от 3:0 срещу промотирания Bayreuth, с краен резултат 6:0 на таблото. Саарбрюкен остава единственият непобеден отбор след поражението от 1860 г. в Елверсберг и загрява за RWE. Победата изкачи отбора на треньора Уве Кошинат, който допусна само четири гола, на трето място.

В горната половина на класирането се наредиха SV Waldhof Mannheim с треньор Кристиан Нейдхарт. Поражението с 0:1 в Инголщат означава, че SVW вече изостава с шест точки от първите две места. Виктория Кьолн също трябваше да си отдъхне след 90 минути, тъй като преднината от 2:0 срещу ФК Халешен не беше достатъчна за домакинска победа. В крайна сметка резултатът е 2:2.

Отборите от горната половина на класирането спечелиха в по-голямата си част, което означава също, че отборите от долната част на класирането нямаше какво да спечелят. След 0:1 от RWE в Оснабрюк в петък Байройт също си тръгна с празни ръце. И тъй като BVB II претърпя горчиво поражение с 2:1 у дома от промотирания VfB Oldenburg, RWE остава над чертата преди неделя. Въпреки това, ако Ауе спечели двубоя срещу Цвикау, Есен ще бъде на първото място за изпадане. Verl също има шанс да изпревари RWE в понеделник (19:00 ч.) срещу SV Meppen.

В неделя (13:00 ч.) MSV Duisburg трябва да играе у дома с Dynamo Dresden. При победа MSV може да се изкачи до шесто място.