„Déjà-vu“ – Ето защо Кулис се почувства напомнен за двубоя с Ватеншайд

Preußen Победата на Мюнстер с 5:3 над Виктория Кьолн ще живее дълго в паметта. Двукратният голмайстор Нико Кулис направи сравнение с мач от предишния сезон.

Това беше кулминацията на 35-ия ден в трета дивизия: спектакъл с осем гола между Виктория Кьолн и Preußen Münster, който гостите успяха да превърнат в победа с 5:3 като гост, след като изоставаха с 3:1.

Защитникът Нико Кулис вкара два пъти в този процес. В професионалната си кариера той „не е отбелязвал толкова често двоен гол“, усмихна се той след мача. В интервюто за „Магента спорт“ 24-годишният футболист все пак искаше да подчертае представянето на отбора и необузданата му решителност:

„Трябва да имаш този късмет като защитник, за да си на правилното място и да получаваш шансове. Но това не беше индивидуално усилие. На полувремето си казахме, че ще вземем трите точки, и вярвахме в това като отбор до самия край. В резултат на това изпитвам чиста емоция и радост.“

Начинът, по който се разви мачът след почивката, за кратко напомни на берлинския специалист за един специален сблъсък от предишния сезон. През онзи сезон „орлите“ бяха коронясани за шампиони на Регионална лига Запад и се завърнаха в професионалния футбол. „Ще излъжа, ако кажа, че не беше дежа вю от мача с Ватеншайд“, каза Кулис след спектакъла в Кьолн.

Таблица с точките

Най-лудият мач през изминалия сезон вероятно беше срещата на Мюнстер срещу SGW 09. На стадион „Лохрайде“ Мюнстер първоначално изпусна комфортна преднина от 4:1 през второто полувреме и допусна изравняване за 4:4 в последната минута на редовното време.

SCP обаче се оказаха чудовища на манталитета, противопоставиха се на ледения удар в заключителната фаза и увенчаха лудостта с победен гол за 5:4 в последното действие на продължението. Изглежда, че те все още притежават тези качества за завръщане.

Кулис уверен в себе си преди финалния сблъсък: „Можем да победим всеки съперник“

Прусите са на върха на таблицата през втората половина на сезона. 36 точки от 16 изиграни мача – включително единадесет победи – са фантастичен резултат и са достойни за претендент за промоция във втора дивизия. Три мача преди края на сезона Мюнстер в момента заема мястото на изпадащите в официалната таблица и е в силна позиция.

Кулис говори уверено пред клубната медия „nullsechs.TV“: „Знаем с какво качество разполагаме и че можем да победим всеки съперник, ако стигнем до 100 процента.“

С 1. FC Saarbrücken, SC Verl и SpVgg Unterhaching, отборът на старши треньора Саша Хилдман все още трябва да се изправи срещу съперници в последния спаринг, които са всичко друго, но не и рутинни. Централният защитник също знае това: „Все още има три мача до края. Три дълги мача, три трудни мача. Но ние сме оптимистично настроени.“