Ectasy at Hafenstraße – победният гол на Айзфелд във видео

Rot-Weiss Essen победи Preußen Münster по драматичен начин. Можете да видите победния гол тук във видеото от Magenta Sport.

Лудост на Хафенщрасе в Есен: В четвъртата минута на добавеното време Рот-Вайс Есен вкара победния гол в двубоя от трета дивизия срещу Преусен Мюнстер за 1:0 (94-та). Томас Айзфелд накара стадиона да трепери с мощен удар от близка дистанция и първата победа за сезона в четвъртия мач беше перфектна.

Феновете и треньорът на RWE Кристоф Дабровски, който след последния съдийски сигнал танцуваше лудо в кръга, изпитаха облекчение: „Това беше огромна крачка напред. Чувствам се невероятно добре.“

Видеото с победния гол на офанзивния играч на RWE Томас Айзфелд можете да намерите тук в Magenta Sport.

Дълго време изглеждаше, че феновете на Есен ще трябва да се отпуснат. Решаващият гол за домакините нямаше да дойде – въпреки най-добрите шансове. Нападателят на RWE Муса Думбуя (5, 18, 19) пропусна най-добрите възможности срещу съперника от Мюнстерланд през първото полувреме. В 81-ата минута Марвин Обуз уцели само далечната греда. Сред 18 771-те привърженици на Есен на стадион „Хафенщрасе“ се настани отчаяние.

В добавеното време Томас Айфелд най-накрая изкупи привържениците и своя клуб след силна подготовка на Седрик Харенброк. „Голът беше брутално важен, при това пред собствените ни фенове. Наистина бях много доволен“, каза след това победителят в мача с RWE в интервю за Magenta Sport.

RWE - Preußen Münster 1:0 27 август 2023 г.
RWE – Preußen Münster 1:0 27 август 2023 г.

Рот-Вайс Есен срещу Преусен Мюнстер: статистиката

RWE: Голц – Вигел, Риос Алонсо, Гьотце, Брумме – Сапина (65. Ротер), Харенброк – Йънг (65. Воник), Мюсел (65. Айзфелд), Обуз – Думбуя (76. Берлински)

Мюнстер: Шулце-Нийхуес – Кулис, Хан, Кок – Убеяпва (81. Детерс), Мроука, Прейзингер, Киреваа – Бушама (81. Гиндовеан) – Батмаз (65. Вегкамп), Гродовски

Съдия: Lukas Benen (Nordhorn)

Голове: 1:0 Eisfeld (90.+4)

Зрители: 18.677