FC Kray празнува гол фестивал в двубой в мазето – Zedi „натоварване от ума му“.

В Оберлига Нидеррайн ФК Край спечели кризисния двубой срещу ФСВ Дуисбург с категоричното 5:0 (1:0). Треньорът Руди Зеди беше напълно доволен от представянето.

След седмици на разочарования, FC Kray се отърва от разочарованието си в Oberliga Niederrhein. В двубоя в мазето срещу FSV Duisburg отборът на Есен показа страстна и концентрирана игра и отпразнува заслужена домакинска победа с 5:0 (1:0).

Старши треньорът и спортен директор Руди Зеди беше видимо облекчен след последния съдийски сигнал: „Това беше много важна стъпка за клуба, момчетата на терена и многострадалните фенове. Накрая те успяха да видят много голове от отбора. Начинът, по който се справи, беше впечатляващ за мен, като се има предвид огромното напрежение върху младия екип. Мога да се гордея с това.“ 48-годишният играч заяви, че „наистина му е било приятно“, че неговите единадесет са „изиграли този важен мач“.

„Повече от заслужено от сумата“ – Фадика с хеттрик

След 14 минути и пропуснат шанс от страна на FSV Duisburg нападателят Bubakarry Fadika вкара от разстояние за 1:0. С всяка изминала минута домакините влизаха все по-добре в играта и в минутите преди да се приберат в съблекалнята притискаха все повече отбора от дъното на таблицата в собствената си половина.

Жоел Кавит Томчак беше съборен в наказателното поле на Дуисбург, съдията посочи бялата точка и Фадика я реализира за 2:0 (55). След това FC Kray се представи в настроение за отбелязване на голове и почти не позволи на съперника да диша. Офанзивният футболист Фадика завърши силното си представяне с хеттрик (73-и), Томчак (81-и) и Данило Сетимио Кураба (87-и) увеличиха резултата на 5:0.

Note
Note

Zedi беше пълен с похвали в своя анализ на мача и видя „както в защитен, така и в нападателен план“ „силно концентрирано представяне“ от страна на Kray през цялото времетраене на мача. По негов вкус мрежата е можела да трепти още по-често: „Когато видите колко много шансове за гол все още сме оставили да лежат наоколо, тогава това е повече от заслужено. С цялото ми уважение към нашите съперници, можехме да вкараме дори повече голове с по-слаб вратар.

FSV ръководител на спорта Dair: „Липсваше ни всичко“

FSV Дуисбург пропусна големия шанс да направи важен пробив при съседите си в таблицата и продължава да носи червения фенер. Спортният директор Мохамед Даир имаше ясни думи за поражението: „Срещу Край ни липсваше всичко, което всъщност е важно в битката за изпадане. През първите минути все още бяхме в играта и имахме добър шанс. Противникът беше по-силен, по-мотивиран, по-запален. Те са анализирали ситуацията и знаят за какво става дума. Знаем върху какво трябва да работим сега. Избършете устата ни и продължете напред.“

Шансът за подобрение идва следващата неделя, когато Sportfreunde Hamborn 07 са наши гости (15:30 ч.). FC Kray ще играе в TVD Velbert на същия ден (15:00 ч.).