Fortuna щурмува първото място – Fürth надделява над Osnabrück

Fortuna Дюселдорф щурмува върха на таблицата във Втора Бундеслига и развали дебюта на временния треньор на Айнтрахт Брауншвайг Марк Пфицнер.

Фортуна спечели с 4:1 (2:0) в долната част на таблицата на старта на единадесетия мач и се изкачи на първото място, поне до събота. Съперникът на Брауншвайг от Долна Саксония ВфЛ Оснабрюк също претърпя поражение с 4:0 (0:1) при гостуването си на Гройтер Фюрт.

Кристос Цолис (12) и Винсент Вермей (14) от Дюселдорф вкараха по едно двойно попадение още в началото, за да поставят началото на срещата на „Хамбургер щрасе“. След като Флориан Крюгер (59-и) отбеляза изравнителното попадение, Джамил Зиберт (64-и) отговори подобаващо. Ао Танака (90.+8) оформи крайния резултат. С 21 точки отборът на треньора Даниел Тиуне засега изпреварва дуото от Хамбургер ФК Санкт Паули (20) и HSV (20), които са в действие в събота.

Брауншвайг, където Пфитцнер замени отстранения Йенс Хьортел в понеделник, остава на дъното на таблицата със само пет точки след осмото си поражение за сезона.

Поради частично закъснялото пристигане на 19 333 зрители, мачът започна със закъснение от около 15 минути. А Фортуна бе поела оттам, откъдето бе тръгнала при вълнуващата си победа с 4:3 срещу 1. FC Kaiserslautern, след като изоставаше с 3:0 – само след четвърт час ситуацията вече бе ясна.

Пред 9978 зрители във Фюрт играта остана отворена още малко, но след това стана още по-еднообразна. Джулиан Грийн (45-ата) даде на Фюрт заслужена преднина малко преди сигнала на полувремето. Веднага след почивката Арминдо Зиб (47-и) увеличи преднината, а след това Диксън Абиама (74-и) и Тим Лемперле (76-и) увеличиха резултата.