HSV губи, Хайденхайм наваксва – Рощок 1:1 при дебюта на Гльокнер

Разрешение вместо еуфория: Hamburger SV допусна поредното си поражение в борбата за промоция. Преследвачът Хайденхайм упражнява натиск. Рощок печели точка при дебюта на треньора Гльокнер

Hamburger SV изпусна първото място в таблицата, а съперниците им чакат на крилете: в края на годината във Втора Бундеслига настъпи разочарование. В сряда отборът на треньора Тим Валтер допусна петото си поражение за сезона с 0:1 (0:1) в SpVgg Greuther Fürth след две поредни победи. Въпреки че HSV остава на второ място след 16-ия ден, 1. FC Heidenheim, който е на местата за изпадане, намали разликата до една точка с победа 4:3 (2:0) в SV Sandhausen.

Хановер 96 изостава на четири точки от HSV на четвърто място. Хановер вече победи Фортуна Дюселдорф с 2:0 във вторник. Нилс Фрьолинг осигури точка за Ханза Рощок в мача срещу 1. ФК Нюрнберг при дебюта на новия треньор Патрик Гльокнер, който пое поста от предшественика си Йенс Хьортел едва в началото на седмицата. Фрьолинг вкара гол в добавеното време (90.+1 минута) за Рощок, за да оформи крайния резултат 1:1 (0:1). Гостите от Франкония, за които Фабиан Нюрнбергер (5.) беше успешен, не можаха да напуснат зоната на изпадащите. Jahn Regensburg и Eintracht Braunschweig завършиха наравно 1:1 (1:1).

HSV излезе от ритъм. Вместо това Фюрт ликуваше, записвайки третата си победа в третия мач под ръководството на новия си треньор Александър Зорнигер. Ранното натискане на Фюрт в противниковата половина не устройваше гостите. Международният играч до 19 години Арминдо Сиеб вкара решителния гол още в 8-та минута. HSV очаква SV Sandhausen в следващия си мач, за да завърши първата половина на сезона в събота (13:00 ч.).

Сандхаузен изигра бурен мач с Хайденхайм, в който гостите спечелиха малко по-щастливо в крайна сметка. За Хайденхайм вкараха Тим Зирсблебен (31-ви), Тим Клайндиенст (40-ти), Кристиан Кюлветтер (48-ми) и Кевин Сеса (73-ти). Мервей Папела (50-и), Кристиан Кинсомби (76-и) и Александър Есвейн (80-и) успяха само да намалят разликата за Сандхаузен. По този начин Хайденхайм отново се включва активно в борбата за промоция.

Лидерът Darmstadt 98 може да се откъсне от преследвачите си с победа в 1. FC Magdeburg в четвъртък (20.30 ч.) в края на 16-ия ден.