HSV отново разочарова – Хайденхайм и Дюселдорф се приближават

След третото си поражение в рамките на девет дни Хамбургер СВ се намира в сериозна спортна криза. Ханзата загуби с 2:3 (0:1) от 1. ФК Магдебург, отбора, който досега беше в дъното на таблицата и който е трениран от бившия треньор на HSV Кристиан Тиц, и така пропусна да се изкачи на второ място в лигата. Преследващите отбори 1. FC Heidenheim и Fortuna Düsseldorf се доближиха с победите си.

В първия си мач след напускането на треньора Марк Шнайдер Хайденхайм нанесе поражение на изпадналия Гройтер Фюрт с 3:1 (2:0) и вече е четвърти в таблицата, само на две точки зад хамбургчани. Фюрт вече е на дъното на таблицата след изпадналия Арминия Билефелд. Дюселдорф взе импулса от DFB Cup и спря негативната тенденция на последните две поражения в лигата с победа 2:0 в Карлсруер SC. Фортуна е шеста, на пет точки зад HSV.

Mo El Hankouri вкара първия гол за FCM в единадесетата минута в Хамбург. Седем минути след подновяването на играта Барис Атик отново вкара за гостите, Рансфорд Кьонигсдорфер (58-ата минута) успя да намали разликата, преди Юлиан Риекман (88-ата минута) да я възстанови. Вторият гол на HSV, дело на Том Сане (90.+3), дойде твърде късно. Практически при последния съдийски сигнал напречната греда застана на пътя на изравнителния гол на Хамбург.

Това беше втората победа за гостите през настоящия сезон. С този успех Магдебург се изкачи до 15-о място в таблицата.

Капитанът Патрик Майнка (9-и), Тим Клайндиенст (33-и) и Ян-Никлас Бесте (56-и, наказание с ръка) бяха отговорни за успеха на Хайденхайм. 52-ият гол на Бранимир Хргота не беше достатъчен за Фюрт, който е воден от временния треньор Райнер Видмайер.

С първите си голове за сезона Кристофър Петерсон (8/22) даде на самопровъзгласилите се за претенденти за промоция Дюселдорф комфортна ранна преднина в Карлсруе.