HSV се изстрелва на върха на таблицата – Нюрнберг прекратява мини кризата

С трудно спечелена победа срещу страховит съперник Хамбургер СВ се изстреля на върха във Втора Бундеслига за момента.

Благодарение на силния си вратар Даниел Хойер-Фернандес и голямата си ефективност HSV спечели с 3:2 (1:0) в Холщайн Кил в петък вечерта и така постигна първия си успех срещу северния си съперник в Лига 2 от осми опит.

Хамбург вече е на първо място с 18 точки от осем мача, но може да бъде изместен отново в хода на мача. Кил допусна второ поражение за сезона въпреки смелата си игра и заема седмо място.

С късен гол 1. FC Nürnberg сложи край на миникризата си. След две поредни поражения старите шампиони спечелиха с 1:0 (0:0) срещу изпадналия Арминия Билефелд и се изкачиха на десето място в таблицата. Лино Темпелман вкара гол с глава в 90-ата минута.

Гостите от Източна Вестфалия претърпяха първото си поражение след смяната на треньора от Ули Форте на Даниел Шернинг и се намират в дъното на таблицата със само пет точки от осем мача.

За HSV вкараха Роберт Глатцел (39-и), Мориц Хайер (69-и) и Лудовит Рейс (85-и), а Хойер-Фернандес се изявяваше рано и често пред 15 034 зрители. Вратарят спаси удари на Патрик Ерас (4-ти), Фабиан Рийз (8-ми) и Ян-Фите Арп (17-ти). Хойер-Фернандес нямаше никакъв шанс срещу автогола на Хейер (90.+3) и гола на Фин Бартелс (90.+3).

През второто полувреме Кил настояваше яростно за изравнителен гол, но без успех. Гол на Арп не беше признат за фаул срещу Хойер-Фернандес (65-ата минута), а след това Хейер изненадващо вкара за HSV с глава след корнер. Рейс направи 3:0 след силна индивидуална изява, но Кил отново се пребори в заключителната фаза.