HSV с втора победа – Регенсбург остава начело

HSV се завърна в горната част на 2. бундеслига. Jahn Regensburg, които завършиха наравно 0:0 с 1.FC Nürnberg, остават на върха на таблицата.

Хамбург имаше какво да компенсира след емоционалния мач срещу Ханза Рощок (0:1) няколко дни след смъртта на клубния идол Уве Зеелер. Те търсят Глатцел, който през миналия сезон е вкарал 22 гола в лигата. Роденият в Мюнхен футболист на три пъти пропусна да вкара за 1:0 (6/18/25), преди да се разпише точно преди края на полувремето. Нападателят вече бе вкарал два пъти при победата на HSV над Айнтрахт Брауншвайг (2:0).

Регенсбург, които започнаха сезона с две победи в лигата и победа над стартиращия в Купата на европейските шампиони 1. ФК Кьолн в турнира за Купата на DFB, имат най-големи шансове да останат на върха в таблицата в края на уикенда след оспорван двубой с клуба и седем точки в сметката си. Само 1. FC Kaiserslautern и FC St.Pauli, които се срещат в неделя, все още могат да скочат на върха с победа с поне четири гола разлика.

96, от друга страна, е доста надолу в таблицата – въпреки че в началото всичко вървеше гладко: Хавард Нилсен (12-и), когото Лейтъл доведе в „Лейне“ от изпадналия от Бундеслигата Гройтер Фюрт, и Седрик Тейхерт (36-и) на два пъти извеждат гостите напред. Падерборн обаче нанесе своя удар чрез автогол на Лука Крайнец (28-и) и гол на Марвин Пирингер (52-и), а капитанът Рон Шаленберг (60-и) окончателно обърна мача. Феликс Плате (89-ата минута) вкара последния гол.